Мусить знати кожен: столичні рятувальники показали, як допомогти людині, що тоне

Від початку літа на київських водоймах загинули 29 осіб, а від початку року – 47

Не запливати за буї, не пірнати з причалів та не лізти у воду напідпитку. Головні правила поведінки на воді нагадали столичні рятувальники містянам на столичному пляжі. Разом із водолазами показали, як допомогти людині, що тоне, та надати їй першу медичну допомогу. Навчання показові, бо кількість нещасних випадків порівняно з минулим роком – зросла майже вдвічі.

Від початку літа на столичних водоймах загинули 29 осіб. А від початку року – 47. Серед них – одна дитина.

До Оксани, яка нібито тоне, поспішає рятувальник. За кілька секунд жінку затягують на катер за допомогою спеціальної дошки. І поспішають на берег. А вже там продовжують реанімацію.

"Звільняємо дихальні шляхи потерпілого від сторонніх предметів, а також від залишків води, для цього – перевертаємо його на бік", – пояснює рятувальник.

Після цього миттєво роблять серцево-легеневу реанімацію: 30 натискань на грудну клітину та штучне дихання.

"Під час виконання ви повинні робити ці натискання енергійно та дуже сильно. Так, щоб грудна клітина трохи вгиналася", – пояснює начальник відділення водолазно-рятувальних робіт ГУ ДСНС Києва Олександр Туманов.

У воді жартувати не варто, застерігають рятувальники. Констатують: кількість нещасних випадків порівняно з минулим роком – зросла майже вдвічі. Серед потонулих – одна дитина.

"Це 16-річний хлопець, який із компанією святкував закінчення навчального закладу. Аби похизуватися перед дівчатами, він пірнув і, на жаль, не винирнув. Якщо говорити про тих, хто тоне, то в основному – це чоловіки, які були під дією алкоголю", – розповіла речниця ГУ ДСНС Києва Світлана Водолага.

Рятувальник "Пляжного патруля" Євген П’янков особисто випроваджував чоловіків напідпитку з Дитячого пляжу у Гідропарку. Каже, інколи доводиться викликати поліцію.

"На воді випадки траплялися тільки у стані алкогольного сп'яніння. З тієї сторони, з ресторації, виходили п'яні, йшли плавати або з інших місць з-під мосту випливали, і тоді ми як критичним плавцям надавали допомогу", – пригадує Євген.

Аби сумна статистика не росла, рятувальники роздають відпочивальникам листівки з правилами поводження на воді та надання першої медичної допомоги.

"Якщо вмієте плавати – підпливіть, попередьте людину, що підпливаєте, щоб вона вхопилася за плечі ваші і виведіть її на сушу", – нагадують рятувальники.

"Колись я був у Ніколаєвці, у Криму, то я на собі витягував одного потерпілого. І на берег, і штучне дихання робили", – пригадує відпочивальник Володимир Міюс.

Такі профілактичні рейди рятувальники планують проводити на всіх столичних пляжах.

Наталка Юрчук, Василь Дмітрієв, "5 канал"

Попередній матеріал
Туризм попри окупацію: Гримчак розповів, хто насправді їздить на відпочинок до Криму
Наступний матеріал
Гримчак пояснив, чи готова Україна до вторгнення РФ в Азовському регіоні

На Дніпропетровській трасі розлилася азотна кислота

За минулу добу в Україні потонула 21 людина, з них п'ятеро – діти

На Одещині хлопчик вийшов у лиман на плоту і не повернувся

З початку липня в Україні затонули більше як 180 людей: рятувальники нагадують про правила безпеки у воді

Знайшли кишкову паличку: МОЗ оновило перелік небезпечних пляжів у 19 областях і Києві

Витікання азотної кислоти на Дніпропетровщині: у ДСНС розповіли, як ліквідовують наслідки