Тестування на коронавірус
Тестування на коронавірус 5 канал

Мешканців Гостомеля перевірять на антитіла до COVID-19 – подробиці

Читайте по-русски
Приватна компанія передасть 20 тис. тестів

Гостомель Київської області стане першим містом в Україні, де мешканців перевірять на антитіла до коронавірусу. Приватна наукова лабораторія розробила тести, які допомагають визначити в крові людини імуноглобуліни типу G. Його наявність свідчитиме, що людина вже перехворіла, інформує "5 канал".

Компанія передасть 20 тис. тестів Гостомелю. Пройти їх мешканці зможуть безкоштовно після заповнення анкети на онлайн-платформі або ж за номером гарячої лінії. У день забиратимуть до 400 зразків венозної крові й передаватимуть у Київський обласний лабораторний центр МОЗ. Облаштують три пункти прийому зразків.

Тестування розпочнуть наприкінці тижня. Ці дослідження допоможуть оцінити, скільки людей перехворіло коронавірусом в масштабах країни, не маючи симптомів захворювання. Ці дані також використають для коригування карантинних заходів.

"Люди, які вже мають імуноглобуліни G, знатимуть, що вони захищені і це дасть можливість у майбутньому сформувати банк даних про тих людей, які мають захисні титри антитіл і можуть бути у подальшому донорами для того, щоб формувати накопичення плазми крові. Її можна буде використовувати, щоб лікувати тяжкохворих на коронавірус", – заявила Вікторія Задорожня, директорка Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Громашевського.

"Багато різних підприємств, які мають запит, аби виходити з карантину, але робити це безпечно. Ми зможемо бачити, хто вже має набутий імунітет до коронавірусу і може бути соціально активними", – розповідає Надія Скуратівська, депутатка Гостомельської селищної ради.

"Планується два види вибірок. Також додаткові кластерні дослідження на великих підприємствах, які є на території Гостомеля, також це, безумовно, медичні працівники, правоохоронні органи", – говорить Святослав Протас, почесний голова ГО "Інститут громадського здоров'я".

Нагадаємо, протягом минулої доби в Чернівецькій області виявлено 69 випадків інфікування коронавірусом, водночас 21 мешканець регіону вилікувався від захворювання.

Попередній матеріал
Допит черкаських чиновників у справі щодо послаблення карантину перенесли на невизначений термін
Наступний матеріал
Лікарі борються за життя 49-річного бійця, пораненого на Донбасі
Loading...

Тести на коронавірус мають бути безкоштовними й проводитися для всіх груп ризику – Порошенко

У Києві не вистачає ПЛР-тестів, а лабораторії не справляються – висновок комісії Київради

До 10 тисяч на добу: у МОЗ планують збільшити тестування на коронавірус – подробиці

Як Україна виходитиме з карантину та як ділять тести на COVID-19 між регіонами – "Копійка до копійки"

200 тис. українських ПЛР-тестів відправлять у регіони – ОПУ

Антитіла до коронавірусу не гарантують імунітету проти хвороби – ВООЗ