Ринок
Ринок 5 канал

Київ поступово виходить з карантину: відкрилися ринки та кав'ярні – сюжет

Читайте по-русски
У деяких відділах продавці відмежовані від покупців прозорим бар'єром

Столиця виходить з карантину. Поступово. Знову приймають клієнтів три із 37 продовольчих ринків. Це – Голосіївський і Деснянський район. Тож, відтепер купити продукти можна не лише в супермаркеті, а на ятках. А ще, за бажання, можна взяти каву з собою. Столична влада дозволила відкритися ще й кав'ярням. Утім, і ринки і кав'ярні мають тепер певні умови роботи. Які? Кореспондентка "5 каналу" Ірина Саєвич розкаже.

Перш ніж потрапити на територію ринку, всім покупцям проводять температурний скринінг. У кого вищий за норму - всередину зась.

Якщо ж перевірку пройшли, можна починати покупки.

"От бачите, купив сало. Два місяці чекав на це свято", – говорить Ігор, відвідувач ринку.

Відкриття ринку, наче свята, чекала і продавчиня Наталія. Каже: від початку карантину сиділа вдома й встигла засумувати за роботою. Тепер звикає до нових правил.

"Три метри один від одного має бути простір, от як ви зараз бачите. Ми маємо рукавички, захисні от такі маски ми маємо. У нас захисна плівка стоїть. Коли ми розраховуємось, у нас є рукавчики. Беремо гроші. Розрахувалися і рукавчики ми викидаємо. У нас є такий пакет і потім їх утилізовують. У нас все працює. Столи служба протирає. Через кожні три години в нас дезінфекція. Все гарно, чисто", – каже Наталія Мельник, продавчиня.

Такі ж правила діють на ще двох ринках, які теж відновили роботу — "Деміївському" та "Базарі на Лісовій".

"Наразі не було інцидентів, тому не можу сказати точно. Але взагалі ми не впускаємо на територію просто", – розповідає про зміри температури Вадим Федько, співробітник ринку.

Усередині ж покупці мають дотримуватися дистанції — на 10 квадратних метрів — не більше однієї людини. А ще регулярна дезінфекція території ринку.

"Це спецзасіб на основі хлорки, 5% розчин хлорки. Кожні три години", – каже Владислав Сіров, співробітник ринку.

У деяких відділах, як от у м'ясному, продавці відмежовані від покупців прозорим бар'єром.

"Люди звикли пощупати м'ясо, спробувати сало, а зараз цього не можна зробити, бо через плівочку, ну нічого, звикнемо і до цього", – каже продавчиня Олена.

"Зручно, особливо для тих, хто недобачає. Те, що треба. Треба вже щоб відкривалися, бо запаси закінчуються", – каже відвідувач ринку.

"Вдома готувати набридло вже. Не зарано? Чуть-чуть зарано, але так по троху вже треба відкривати", – говорить відвідувачка Світлана.

Від ранку за дотриманням вимог на ринках стежать фахівці Держпродспоживслужби. Кажуть: поки що фіксують лише незначні порушення.

"Люди, які торгують, ми їх розмістили, щоб чітко була виміряна дистанція не менше 3 метри між ними. І люди, коли розраховуються, вони дають готівкові кошти. Для цього у них є рукавиці. Вони одягають рукавиці і таким чином розраховуються з людьми. Або якщо один відпускає, інший приймає гроші. Таким чином на це було вказано", – розповідає Роман Матвійчук, заступник начальника управління безпечності харчових продуктів Держпродспоживслужби.

Крім ринків, у життя киян повернулися й кав'ярні. Покупцям до приміщень заходити не можна. Бариста має самостійно винести готовий напій.

"Маски, рукавички, антисептик ось, і всі обмеження гігієнічні", – каже бариста Олексій.

"Сумували. Це вже стиль життя. Кава. Це настрій особливий", – каже Вікторія.

Настрій іще поліпшиться від 11 травня, коли має відкритися ще низка закладів.

Ірина Саєвич, Євгенія Китаєва, Анна Кудрявцева, "5 канал"

Попередній матеріал
"З переляку запроваджували все, а тепер з переляку намагаються виповзти із ситуації" – Безсмертний про карантин
Наступний матеріал
Послаблення карантину: як Європа переводить подих від епідемії – сюжет
Loading...

"З переляку запроваджували все, а тепер з переляку намагаються виповзти із ситуації" – Безсмертний про карантин

"СН" пропонує Раді вийти з карантину 18 травня – подробиці

Спалах COVID-19 на Рівненщині: селяни звинувачують священників МП – сюжет

ЄС виділив для України 1,2 млрд євро на боротьбу з COVID-19 – подробиці

З Німеччини, Італії та Казахстану: до України евакуаційними рейсами повернулися більш як 500 громадян

Спецвипуск: Поширення COVID-19 в Україні та світі – найважливіше станом на 5 травня