Скаути їдуть в похід
Скаути їдуть в похід 5 канал

"Козацькими шляхами": в Києві стартував традиційний скаутський похід

Читайте по-русски
Близько 1 тис. скаутів зібралися в похід – уже не вперше мандруватимуть до села Виграїв

Більш як тисяча учасників зі столиці вирушили до Черкащини, селища Виграїв. Там на п'ять днів розгорнуть табір: опановуватимуть майстерність виживання просто неба та відвідуватимуть творчі майстер-класи. В дорогу скаутів проводжала і кореспондент "5 каналу".

Від самого ранку близько тисячі скаутів зібралося на урочисте шикування, щоби потому вирушити в похід. Уже не вперше мандруватиме до села Виграїв, що в Черкаській області, й Анастасія Роїк. Дівчина у передчутті – цього року сподівається побачити там знайомі обличчя.

Радіє: "Дуже багато людей, які дуже люблять цю справу, люблять скаутинг, дуже люблять цей фестиваль".

За малечею-скаутами у поході пильнуватимуть досвідчені побратими. Серед них і Ніна Гаєвська. Пригадує – на Черкащину почала їздити ще початківцем, з 16 років. Нині ж піклується про новачків.

Впевнена: "Під наглядом дорослих, це абсолютно нормально, якраз практика, тренування, відпрацювання всіх необхідних навичок для життя".

Організатори скаутської мандрівки переконують – похід безпечний. Головне поставити вчасно гуртом намет і попоїсти: "Ми живемо в лісі, у наметах. Діти самостійно готують собі їжу на вогнищі. Це безпечно".

З торбою у похід не підеш. Тому в скаутів спеціальні туристичні наплічники. Важать вони чимало. Там одяг на весь час, харчі, ще й спальні мішки та в кожного третього – намет.

У похід скаутів проводжають батьки: "Синові довіряю, тренеру. Навіть якщо не буде зв'язку, я думаю, все буде чудово. Тому що вже дорослі люди, самостійні".

Скаутський збір-похід триватиме до 12 травня. А вже влітку планують мандрувати довшими та складнішими шляхами.

Валерія Павленко, Олексій Іванченков, "5 канал"

Попередній матеріал
"Інформаційний вечір": у студії Микола Княжицький – голова комітету ВР з питань культури і духовності
Наступний матеріал
"Все, чого торкається влада РФ, перетворюється на лайно": історик нагадав, з чого починався "Безсмертний полк"
Loading...