Жіноче ралі-2021
Жіноче ралі-2021 suspilne.media

Драйвове 8 березня – як у Києві відбулося "Велике жіноче ралі"

Читайте по-русски
Такі змагання проходять в столиці України вже 23 раз поспіль

У Києві пройшло "Велике жіноче ралі" – це аматорські змагання на автомобілях серед жінок, а ще – оригінальний спосіб відзначити міжнародний жіночий день та отримати нові емоції. 

Понад 50 екіпажів зареєструвалися на змагання цьогоріч. Брати участь можуть виключно жінки: пілотеса та штурманка. Протягом шести годин учасниці мають подолати більш як 78 кілометрів дорогами Києва, паралельно виконуючи завдання. Проводить змагання Київський клуб автомобілістів. Цього разу ралі стартувало з київського Подолу. Там побувала кореспондентка "5 каналу" Маргарита Варадовська.

До початку змагань схвильовано готуються учасниці. Зібралися і новачки, і профі. Дехто навіть уже навчає інших майстерності кермування. Як-от Олеся. Вона вже дев'ятий раз бере участь у ралі. У 2014-му була переможницею.

"Коли ти виїжджаєш на старт – у тебе піднімається пульс. І коли ти приїжджаєш на фініш – у тебе прямо в голову віддає кров, чутно, як пульсує серце. І ці емоції, адреналін, ось все це важливо. У мене вдома всі знають, що восьмого березня мене не можна чіпати, бо я їду на цілий день", – каже пілотеса Олеся Ларіон.

ЦьогорІч змагалися понад 50 екіпажів. У машині по двоє — пілотеса та штурманка. Основне завдання — проїхати більш як 70 кілометрів Києвом за певним маршрутом, так званою легендою. А також виконати додаткові завдання, не відомі до початку перегонів.

"Культурно-історичні місця, відгадати що це. Фотографію зробити біля пам'ятника, ну щоб трохи ігрове таке було. Гонки відбуваються у форматі ралі на середніх автомобілях. Тобто є все. Регламенти, легенди, карнети, ПКЧ, ВКВ. Єдине, що ми замінили швидкісні ділянки на слаломи і зону картингу, а так то відбувається настояще професійне ралі", – розповів президент Київського міського автоклубу Сергій Малик. 

Зараз учасниці виконують фігурне катання на машині або слалом, а тоді стартують за своїм маршрутом. Щоби дізнатися, куди їхати і що робити, жінки мають розшифрувати заховані знаки в карті, яку створили організатори.

Разом із одним екіпажем вирушаємо на перший заїзд. Учасниці вже 13 разів змагаються у перегонах. Штурманка Олена вправно дає вказівки.

Минаємо пункт контролю часу. А далі – на заправку. Там учасниці заправляються й отримують чек, який буде доказом їхнього вчасного завершення першого заїзду. Приїхати завчасно – штраф 20 секунд. Приїхати запізно – 10.

"Все написано – норма часу, дистанція. І у цих клітинках написаний кожний проміжок, який ми повинні проїхати до наступного. Ми маємо рухатися за дорожніми знаками, не порушувати правила дорожнього руху", – каже пілотеса Олена Михайська.

Попереду ще два заїзди і картинг.

"Там можна просто відпочити і поганяти. А потім ще один слалом. Найбільш хвилюючий момент – чекати нагородження. Ми не знаємо результат поки організатори не порахують усі наші заліки, слаломи, штрафи. Залишається лише чекати, пити каву і нервуватися", – розповіла про враження Олена Дмитрієва, штурманка.

Вже після сьомої вечора переможниць нагородили кубками. 

Маргарита Варадовська, Микола Довгий, "5 канал"

Попередній матеріал
Попри пандемію та карантин: як у світі відзначали Міжнародний жіночий день
Наступний матеріал
Українські легкоатлети повернулися з Чемпіонату Європи: з якими перемогами та враженнями приїхали
Loading...

Марш за справедливе ставлення до жінок та акція "Операція з порятунку феміністок": як пройшли два мітинги в Києві

Українські політики привітали жінок з 8 березня – що побажали

"Нам давно пора зламати стереотипи": Марина Порошенко вважає, що гендерна рівність та вільний доступ жінок до політики – ознака європейської держави

Дякую кожній українці – Порошенко привітав жінок з 8 березня

Бронежилет, автомат і каска: як українські жінки тримають оборону на Донбасі

Як в Одесі проходило святкове жіноче ралі – сюжет