Марш жінок-2021
Марш жінок-2021 day.kyiv.ua

Ратифікація Стамбульської конвенції та запровадження Шведської моделі – як в Києві пройшла акція за справедливе ставлення до жінок

Читайте по-русски
Відповідні акції пройшли по всій Україні

Ратифікувати Стамбульську конвенцію та запровадити Шведську модель боротьби з проституцією. Зокрема, під такими гаслами у столиці відбулася акція за справедливе та рівне ставлення до жінок. Такі акції відбулися у більш як десяти містах України. Найчисленніша – у Києві. На Михайлівській площі зібралися кілька тисяч українців, які вимагали рівних прав для жінок. Поряд же на противагу відбувалася акція під назвою "Операція з порятунку феміністок". За перебігом акцій стежив журналіст "5 каналу" Юрій Пугач.

На підтримку справедливого та рівного ставлення до жінок на Михайлівську площу вийшли кілька тисяч українців та українок. Від самого початку кілька сотень правоохоронців захищають учасників акції від можливого насильства. Аби вберегтися від нього, люди і вийшли на площу.

"Один з депутатів прямо в залі верховної ради замовляв жінку для згвалтування. В Кагарлику була згвалтована жінка прямо у відділку поліції. І це все... Ніхто не звільняє людей зі своїх посад. Мало того, що згвалтування, не приймають Стамбульську конвенцію абсолютно. Тільки розмови. Жінки не захищені від домашнього насильства", – розповіла учасниця акції Ольга.

Чимало гасел пролунало на підтримку Стамбульської конвенції. Це міжнародна угода Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і проти домашнього насильства. Україна підписала її ще 2011-го. Утім парламент угоду досі не ратифікував.

За ратифікацію конвенції виступають не самі лише жінки. Підтримати їх вийшли і чоловіки, які не погоджуються з соціальними упередженнями.

"Я чоловік, який також живе у цій системі патріархату, і у мене набагато більше можливостей, ніж у жінок того ж віку, того ж кольору шкіри. Я б дуже хотів, щоб ці права були поділені між усіма і не лише щоб це була країна гетеросексуальних білих чоловіків", – зазначив правозахисник Костянтин Андреєв.

Досить багато лозунгів звучало і на підтримку Шведської моделі боротьби з проституцією. Відповідно до неї оплата інтимних послуг – протизаконна, а кримінальна відповідальність падає на клієнта. Водночас жінкам, які надавали такі послуги, забезпечують підтримку й реабілітацію.

"Так як в багатьох країнах Європи, більшість країн вже приймає цю модель і вона справді працює. Тобто ми за те, що проституція це насилля і це має бути зупинено", – розповіла учасниця акції Ольга.

Та не всі на Михайлівській площі однаково дивляться на проблему прав жінок в Україні.

"Під виглядом убезпечення жінок від насильства пропагується той порядок денний, який Україні зовсім не потрібний. Крім того феміністи були прабатьками всього гендерного порядку денного, гомосексуалізму, вилучення його з міжнародного кодексу хвороб", – розповів керівник інформаційного департаменту ГО "Рух за життя та гідність людини" Олександр Кривенко.

Не на підтримку жінок, а радше проти ЛГБТ-спільноти на площу прийшли представники громадської організації "Традиція і Порядок". Свою акцію назвали "Операція з порятунку феміністок". До мікрофона запросили постійного гостя на протестах проти прав ЛГБТ.

"Це є дуже страшно. Нам важко навіть собі уявити, на що буде схожий світ, який вони зараз просувають. Це буде гірше, ніж Радянський союз, ніж та люта "Совєчіна", набагато", – заявив священик ПЦУ отець Ярослав Кулик.

Священник намагався перекричати музику, яка супроводжувала акцію за права жінок, та у нього не вийшло. У результаті змагання з гучності колонок завершилися, коли учасники маршу за рівне ставлення до жінок рушили вулицями столиці.

Кількатисячна акція закінчилася на Поштовій площі. Учасників і учасниць закликали залишати акцію через метро: там задля безпеки організували для них окремі поїзди. Однак двоє молодиків намагалися заблокувати вхід до метрополітену.

Зрештою, їх затримали. А учасники маршу спокійно поїхали по домівках. 

Юрій Пугач, Олексій Іванченков, "5 канал"

Попередній матеріал
Марш за справедливе ставлення до жінок та акція "Операція з порятунку феміністок": як пройшли два мітинги в Києві
Наступний матеріал
"Суспільство не довіряє даному вироку" – як пройшла акція на підтримку Стерненка під резиденцією Зеленського
Loading...
Українські політики привітали жінок з 8 березня – що побажали

Українські політики привітали жінок з 8 березня – що побажали

"Нам давно пора зламати стереотипи": Марина Порошенко вважає, що гендерна рівність та вільний доступ жінок до політики – ознака європейської держави

"Нам давно пора зламати стереотипи": Марина Порошенко вважає, що гендерна рівність та вільний доступ жінок до політики – ознака європейської держави

Дякую кожній українці – Порошенко привітав жінок з 8 березня

Дякую кожній українці – Порошенко привітав жінок з 8 березня

Бронежилет, автомат і каска: як українські жінки тримають оборону на Донбасі

Бронежилет, автомат і каска: як українські жінки тримають оборону на Донбасі

Як в Одесі проходило святкове жіноче ралі – сюжет

Як в Одесі проходило святкове жіноче ралі – сюжет

До 2030 року NASA планує висадити на Місяць першу жінку

До 2030 року NASA планує висадити на Місяць першу жінку