Експрес-тест на гепатит
Експрес-тест на гепатит 5 канал

До Дня боротьби з гепатитом у Києві організували безкоштовні мобільні лабораторії

Читайте по-русски
До експрес-тесту долучилася і знімальна група "5 каналу"

Понад 2 млн хворих на гепатит C зареєстровано в Україні. А ще майже 90% інфікованих – не знають про свій діагноз. У Всесвітній день боротьби з вірусними гепатитами Альянс громадського здоров'я організував мобільні лабораторії, щоб усі охочі могли безоплатно перевірити своє здоров'я. На обстеження завітала і кореспондент "5 каналу".

День боротьби з вірусними гепатитами стартував із безкоштовного тестування. Чотири мобільні амбулаторії, в яких лікарі обстежують охочих перевіритися. У черзі на тест – Михайло разом із родиною.

Пояснює: "Ми медики, медичні працівники – я лікар і жінка моя лікар. Ми постійно маємо контакти з інфекційними хворими, і бажано нам перевірятися через певний інтервал часу, щоби вчасно розпізнати – заразилися ми чи ні. І захищатися".

Чоловік пригадує, що востаннє вони перевірялися рік тому: "Один раз на рік це точно ми робимо, але буває і частіше".

Дружина Михайла – Дарія – уже встигла здати кров: "Колять пальчик, нічого жахливого, просто. Потім чекаєте декілька хвилин – і одразу результат".

Жодних симптомів на початку – в цьому основна небезпека гепатиту C, пояснюють лікарі.

Інфекціоніст Аркадій Митлушук радить, на що звернути увагу: "Людина може стикнутися з немотивованою слабкістю. Раніше одну роботу виконував – тепер він не може її виконувати. Дискомфорт у правому підребер'ї, непереносимість їжі якоїсь".

Зазвичай хворобу вдається розпізнати на останніх етапах: "Він виявляється вже на пізніх стадіях, коли вже є фіброз печінки. Тобто це не тільки гепатитне захворювання печінки, а й і це захворювання всього організму, загальне".

Юрій дізнався про свій діагноз ще 2010-го. Та з лікуванням зволікав 8 років: "Чому? Бо був аморальний спосіб життя. Пропив курс терапії в 2018 році. У мене вже був такий важкий стан печінки, вже передцирозний стан".

Щодня на "гарячу лінію" допомоги телефонують близько двох десятків осіб. За статистикою МОЗ, в Україні понад 2 млн людей хворіють на гепатит C. Ще 90% інфікованих не знають про свою недугу.

"Щороку організуємо таку акцію, щоб кожна людина могла протестуватися. Тому що, на жаль, багато людей живуть і можуть не знати, що у них є вірусних гепатит", – каже співорганізатор акції Велта Пархоменко.

До експрес-тесту долучилася і знімальна група "5 каналу". Хвилина усередині мобільної амбулаторії – і через 10 хвилин готові результати обстеження.

Валерія Павленко, Віктор Прокопенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Танкер затримали – команду відпустили: ексзаступник начальника Генштабу ЗСУ дав оцінку діям СБУ
Наступний матеріал
"Як розігрів перед концертом" – Кулеба оцінив телефонну розмову Трампа із Зеленським
Loading...