ЧАЕС, Чорнобиль, Прип'ять
ЧАЕС, Чорнобиль, Прип'ять 5 канал

"Чорнобиль туристичний": чим зона відчуження так приваблює мандрівників з-за кордону

Кількість охочих відвідати туристами Чорнобильську зону відчуження зростає із кожним роком. Використати цей туристичний потенціал тепер хоче і сама адміністрація режимної зони

Філіп із дружиною Анжелою до Прип'яті приїхали з Великої Британії. Чоловік розповідає: давно знав про це закинуте місто. До поїздки в Україну пару підштовхнула їхня онука.

"Вона дуже цікавиться Чорнобильською трагедією, а нещодавно провела відповідне дослідження. Ось ми і вирішили: чому б не поїхати і не подивитися на власні очі, що тут зараз відбувається?" – каже турист із Великої Британії Філіп.

Для подружжя це був перший візит до України. Кожному з них тижнева поїздка обійдеться трохи більше, ніж у 1 тис. англійських фунтів стерлінгів. У цю ціну входить переліт, проживання, переїзди та гроші для туристичної фірми, яка займається усіма формальностями для потрапляння в Зону відчуження.

"Для шестиденної мандрівки це цілком нормально. Ми проведемо два дні тут, у зоні відчуження, два дні витратимо на Київ, решту часу – переїзди. Як на мене, це прийнятна ціна", – переконана туристка Анжела.

Лише за 10 місяців цього року до Чорнобильської зони завітало стільки ж туристів, скільки за увесь попередній рік, розповідають у Міністерстві екології. Потоку відвідувачів сприяють численні туристичні фірми, які пропонують різноманітні екскурсії для зацікавлених: від одноденних – до тижневих. Вони ж гарантують: маршрути є безпечними для людей.

"Станом на сьогодні це порядку 36 тисяч відвідувачів, але це в тому числі туристи й офіційні делегації. І переважно це люди, які приїжджають сюди з мотивів цікавості, подивитися, що таке чорнобильська зона", – коментує міністр екології Остап Семерак.

Серед основних цікавинок для туристів – законсервована ЧАЕС, колись секретний об'єкт "Чорнобиль-2", ночівля у чорнобильському готелі. Але найбільшу зацікавленість у них викликає залишене людьми колись майже 50-тисячне місто енергетиків Прип'ять.

Оглядове колесо в центрі Прип'яті давно стало символом Чорнобильської трагедії. Тепер воно може стати символом прибутку. Тисячі людей кожного року приїжджають до України, щоб його побачити.

"Це виходить певний об'єкт для огляду, туристичний об'єкт. Враховуючи, що в нас іде останні три роки постійне зростання кількості відвідувачів, ми розглядаємо, що будемо розвивати саме місто Прип'ять", – каже голова Державного агентства з управління зоною відчуження Віталій Петрук.

Як планують це зробити – дізнайтеся у сюжеті:

Петро Троць, Іван Довганик, "5 канал"

Попередній матеріал
Теракт у Києві: Мосійчук розповів, хто є замовником замаху на його життя
Наступний матеріал
Інцидент поблизу військової частини в Одесі: На територію завезли два автобуси силовиків
Loading...