Дев'ятиповерхівка на Позняках, де вибухнув газ
Дев'ятиповерхівка на Позняках, де вибухнув газ "5 канал" / Ганна Рибалка

Чого вартують обіцянки влади: потерпілим від вибуху на Позняках і досі ніде жити

Читайте по-русски
Деякі люди – навіть не бачили самих квартир, якими вже мали б володіти

Два місяці потому. Саме стільки минуло після вибуху газу в дев'ятиповерхівці на столичних Позняках. Тоді загинули п'ятеро людей. Ще кількадесят залишилися без житла. Мешканці зруйнованих квартир зібралися біля будинку. Серед іншого – просять владу скоріше надати їм нове житло. Кажуть, сертифікати отримали. А от жити – досі ніде, передає кореспондентка "5 каналу" Ганна Рибалка.

Дев'ятиповерхівка на Позняках, де вибухнув газ
Дев'ятиповерхівка на Позняках, де вибухнув газ"5 канал" / Ганна Рибалка

Мешканці зруйнованого будинку на Позняках обурені виданими сертифікатами на житло, які отримали нещодавно від влади. Кажуть, коли зможуть почати ремонт в нових домівках – взагалі не знають. У найкращому випадку – після Нового року.

Адже саме IV квартал 2020 року – строк здачі висоток у експлуатацію. Деякі люди розповіли журналістам, що і не бачили самих квартир – їх не допускає до них забудовник. Деякі – помешкання вже бачили, однак право власності зможуть отримати так само лише після здачі в експлуатацію.

"Не допускають у жодну квартиру. Я намагався туди зайти, щоб забрати речі", – говорить один з власників квартири у будинку. 

"Ми просили, щоб дали квартири не високо, як для пенсіонерів. Сказали, що будуть розглядати. Потім ми дізнаємося, що нам дають 25 поверх", – каже одна з жительок будинку.

А люди, які живуть у сусідніх, не зруйнованих під'їздах, жаліються, що сидять два місяці без газу. Тож вимагають, щоб його підключили. А ще очікують 15 вересня, коли за допомогою конструкцій почнуть укріплювати той під'їзд, який зруйнувало вибухом у червні. Після цього рятувальники почнуть знесення секції. А сусідній під'їзд – відселять.

Тож головні причини обурення людей – відсутність реального житла, як того обіцяла влада. Кажуть, сертифікати мали видати після здачі будинку в експлуатацію, а не навпаки. Бояться, що з інтернату, куди їх поселили тимчасово, їх виселять із 1 вересня – бо ж має розпочатися навчання.

Нагадаємо, вибух газу в житловому будинку на столичних Позняках стався 21 червня.

Попередній матеріал
Отруєння Навального: стало відомо, хто саме приніс політику чай – з'явилося відео
Наступний матеріал
Червонокнижний водяний горіх заполонив водосховища на Дніпрі: чи можна з ним боротися
Loading...