Будинок на Дарниці, дах
Будинок на Дарниці, дах 5 канал

"Черпають дощ із власної квартири": чому будинок на Дарниці затоплює 13 років поспіль

Комунальники запевняють, що причину знайшли і локалізували

Для мешканців багатоповерхівки на столичній Дарниці навіть дрібний весняний дощ – справжнє стихійне лихо. Вже 13 років поспіль людей затоплює від дев'ятого поверху аж до четвертого. Усе тому, що покриття на даху вже давно непридатне для експлуатації, тож вода затікає через найменші щілини. У ЖЕКу про проблему знають, однак виклики реагувати не поспішають, передає "5 канал". 

Місцева мешканка Наталія Кот показує наслідки травневого дощу. Вона мешкає на дев'ятому поверсі, і вода з даху затекла по стінах у її квартиру.

"Дверний дзвінок у нас не працює, бо з нього текла вода… і обігрівач. Гріємо ці стіни, щоб вони висохли", – розповідає вона.

Жовті розводи на стінах у квартирі – теж наслідки не одного затоплення. Квартиру Наталі час від часу заливає от уже 13 років. Жінка навіть не робить ремонт, бо немає сенсу цього робити. Від вологи у помешканні страждає й 6-річна дочка Наталі. Вона алергік. Щоразу, коли затоплює квартиру, хвороба дитини загострюється.

"У дитини був дуже сильний напад, нежить. У неї був набряк слизової оболонки", – каже мати Наталя.

Черпав весняний дощ зі своєї квартири і Тарас. Він живе на поверх нижче, на 8-му. "Відер десять. Тільки відер, окрім каструль. Води вистачило би, аби затопити усі три кімнати", – запевняє Тарас Грищенко.

Затопило будинок аж до 4 поверху – це наслідки пошкодженої покрівлі. Йдемо з комунальниками на дах. Ті показують, що причину знайшли і локалізували. Та жителі не вірять, що з якихось маленьких щілин могло затопити дощем аж шість поверхів, і показують головному інженеру ще одну здоровецьку діру у панелі.

Йдемо ще до начальника ЖЕКу, яку мешканці вже завалили заявами про підтоплення у квартирах. Люди кажуть, на останню скаргу аварійна служба відреагувала аж на 14-й день.

Причина регулярних затікань – покрівля, у якої давно сплив термін експлуатації, адже будинок 1987 року. Та міняти її комунальники не мають наміру. Кажуть, що поточних ремонтних робіт буде достатньо.

Коли Наталю та Тараса знову затопить – лише питання часу. Єдиний варіант остаточно владнати проблему – це по-новому перекрити дах, однак капітальний ремонт не входить у складову тарифу. Як місцеві мешканці планують вирішувати проблему – дивіться у сюжеті:

 

Діана Караульна, Іван Наконечний, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

У Коломиї серед білого дня обвалився фасад коледжу – фото з місця події

Коломия обвал коледжу
/
Коломия обвал коледжу
Коломия обвал коледжу
/
Коломия обвал коледжу
Коломия обвал коледжу
/
Коломия обвал коледжу
Коломия обвал коледжу
/
Коломия обвал коледжу
Коломия обвал коледжу
/
Коломия обвал коледжу
Коломия обвал коледжу
/
Коломия обвал коледжу

Попередній матеріал
18 травня кримські татари вшанують жертв геноциду молитвою – Чубаров
Наступний матеріал
У Вінниці поблизу пішохідних переходів встановили яскраві манекени-школярі
Loading...