акція під посольством Білорусі у Києві
акція під посольством Білорусі у Києві фото із соцмереж

Акція солідарності з Республікою Білорусь: що спонукало українців вийти на вулиці Києва

Читайте по-русски
У знак шани за загиблими білоруськими протестувальниками до посольства принесли квіти

На акцію солідарності зібралися кілька сотень людей. Серед іншого вимагали звільнити затриманих мирних протестувальників. Наголошували і на звільненні затриманих.

Мітингувальники були з плакатами, палили фаєри та скандували гасла "Хай живе Білорусь!" та "Аваков – чорт". У знак шани за загиблими білоруськими протестувальниками до посольства принесли квіти.

Утім не обійшлось і без суперечок між активістами та правоохоронцями. Мовляв, біля посольства не перекрили дорогу і це заважало проведенню акції. Загалом акція минула спокійно.

Акція солідарності завершилася. Утім лише її офіційна частина. Приблизно сотня людей і досі перебувають під стінами амбасади і розходитися не збираються. Вони вимагають неупередженого розслідування міліцейського свавілля та притягнення до відповідальності винних у порушенні прав людини в Білорусі.

"Ми вийшли підтримати людей Білорусі у їхній боротьбі. Також підтримати жінок, які зараз там виходять на вулиці. Також наших друзів і товаришів затримали на протестах", – каже одна з активісток. 

Нагадаємо, 10 серпня акція у Києві під посольством Білорусі закінчилася сутичками та затриманнями учасників. 11 серпня колишнього політв'язня Кольченка суд визнав винним у хуліганстві, натомість Кольченко готує апеляцію. 

 

Попередній матеріал
Диктатор із закривавленими руками: реакція ЄС та США на вибори в Білорусі – "Інфовечір"
Наступний матеріал
Попри звірячу поведінку ОМОНу – протести в Білорусі не вщухають: про ситуацію на 5-й день
Loading...