Акція під посольством, затримання
Акція під посольством, затримання 5 канал

Затримували жорстко – обличчям в асфальт: як у Києві минула акція солідарності з білоруським народом

Читайте по-русски
Пресслужба поліції надвечір повідомила, що затримано п'ятеро мітингарів

Мирна акція під посольством Білорусі закінчилася сутичками та затриманнями учасників. Під стінами амбасади лунали гасла, палили фаєри та висловлювали підтримку білоруському народу. По тому бійки, затримання та поліцейський відділок. Про перипетії акції солідарності з білоруськими громадянами у столиці – кореспондентка "5 каналу" Олена Рибінська далі.

Прапори та гасла. Під стінами посольства Білорусі в Україні нова акція солідарності.

Серед учасників політична біженка Тетяна Мартинова. Розповіла, що змушена була залишити рідну Білорусь, адже її діяльність не давала спокою багатьом політикам, і чинним також.

"Це війна Лукашенка з народом. Нікому допомогти, білоруський народ один, силовим методом допомогти нікому. Ми йдемо до нього з папірцями, а він нас зустрічає на танках і з кулями", – говорить Тетяна Мартинова, політична біженка.

Акція, що починалась як мирна, переросла в бійку з правоохоронцями. Під стінами посольства Білорусі в Україні, куди вийшли небайдужі, зчинилася сутичка, учасників затримали.

Поліцейські могли вдатися до радикальних дій через підозру, що протестувальники почнуть кидати яйця. Цю версію озвучують ті, хто залишився на волі. Самі силовики ані пари з вуст.

У натовпі колишній бранець Кремля Олександр Кольченко кричить "ганьба" та намагається пройти крізь натовп правоохоронців біля воріт. Його, як і інших, відштовхують.

Згодом зчиняється сутичка, на територію двору навпроти посольства хоче проїхати автівка поліції, ймовірно, аби вивезти трьох затриманих учасників акції. Натовп намагається перешкодити заїзду. Поліція не церемониться та застосовує силу. Плюс два затриманих за символічною брамою, серед них і Кольченко. Їх усіх доправляють до управління поліції. На підмогу Кольченку приїздить іще один колишній бранець кремля (2016-2019) Володимир Балух.

"Дізнався під час іншої акції, під ОГПУ, що там Кольченко. Іду зараз туди всередину", – розповідає Володимир Балух.

За кілька годин затриманих починають відпускати. Ті скаржаться на дії поліцейських.

"Коли мене несли чотири людини, один із них завдав удари по печінці і в живіт. На подвір'ї, коли нікого не було, на питання "Де документи і чому затримали?" він сказав: "Зараз ми вийдем раз на раз і я поясню, чому тебе затримали", – згадує затриманий Максим.

Останнім виходить Олександр Кольченко, разом із адвокаткою. Усміхається та не охоче говорити, що відбувалося всередині.

"Звісно, лайтовіше, ніж у Росії, але все одно. Затримували жорстко – обличчям в асфальт. За злісну непокору та хуліганство", – розповідає Олександр Кольченко, затриманий.

"Начебто, що він нецензурно висловлювався. На відео видно, що затримання незаконне із застосуванням сили. Це припинило мирну акцію протесту", – каже Євгенія Закревська, адвокатка.

Пресслужба поліції надвечір повідомила, що затримано п'ятеро. Їх притягнуто до адмінвідповідальності за злісну непокору поліцейським та дрібне хуліганство.

"Правопорушникам загрожує накладення штрафу від 8 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців із відрахуванням 20% заробітку, або адміністративний арешт на строк до 15 діб", – кажуть у поліції.

Тимчасом адвокатка Євгенія Закревська подала заяву про злочин. Каже: ті, хто затримував протестувальників, порушили одразу дві статті Кримінального кодексу – незаконне перешкоджання мітингам та перевищення повноважень працівником правоохоронного органу.

Олена Рибінська, Михайло Третяк та Іван Лємєхов, "5 канал"

Попередній матеріал
Сутички в Мінську: у хід пішли коктейлі Молотова, силовики розганяли людей водометами та автоматами, є загиблий
Наступний матеріал
"Утриматися від застосування сили та звільнити затриманих" – "Люблінський трикутник" звернувся до влади Білорусі
Loading...
Вибори в Білорусі: опозиційна кандидатка Тихановська виїхала до Литви

Вибори в Білорусі: опозиційна кандидатка Тихановська виїхала до Литви

Вибори в Білорусі: головна конкурентка Лукашенка оскаржила результати

Вибори в Білорусі: головна конкурентка Лукашенка оскаржила результати

Через відсутність інтернету та зв'язку: білоруси починають покидати країну – ексклюзивні коментарі

Через відсутність інтернету та зв'язку: білоруси починають покидати країну – ексклюзивні коментарі

На ситуацію в Білорусі відреагували в Естонії, Німеччині та в низці країн ЄС – що кажуть

На ситуацію в Білорусі відреагували в Естонії, Німеччині та в низці країн ЄС – що кажуть

У Мінську силовики відкрили вогонь по протестувальниках – ЗМІ

У Мінську силовики відкрили вогонь по протестувальниках – ЗМІ

Вибори в Білорусі: чи зможе Лукашенко змусити людей мовчати? – "Інфовечір"

Вибори в Білорусі: чи зможе Лукашенко змусити людей мовчати? – "Інфовечір"