Німеччина
Німеччина tsn.ua

На ситуацію в Білорусі відреагували в Естонії, Німеччині та в низці країн ЄС – що кажуть

  Читайте по-русски
  У Німеччині вимагають звільнити невинних людей, які вийшли на вулиці відстоювати свої права

  Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький закликав Європейський Союз зібрати позачерговий саміт через цю ситуацію. Каже, що Польща, як і інші країни, повинні підтримувати своїх сусідів у бажанні отримати свободу. Жорстокі дії правоохоронців та ОМОНівців засудили і президенти Естонії, Литви, Польщі, а також голова Європейської Ради. Про таке повідомляє "5 канал".

  Міністр закордонних справ Німеччини заявив, що вимагатиме звільнення усіх затриманих.

  Гайко Маас, міністр закордонних справ Німеччини, говорить: "Я хочу нагадати, що Європейський Союз зняв санкції проти Білорусі, адже країна рухалась у правильному напрямку, зокрема, звільнила політичних в'язнів. Але нинішня ситуація потребує термінового обговорення. Разом із Польщею та Францією ми закликали Білорусь до проведення чесних та вільних виборів. Натомість ми побачили агресію, жорстокість та насилля. Ми вимагатимемо звільнити невинних людей, які вийшли на вулиці відстоювати свої права".

  Як повідомляв 5.UA, 9 серпня в Білорусі пройшло голосування на виборах президента. У ніч на 10 серпня в багатьох містах Білорусі тисячі людей вийшли на вулиці, щоб висловити свій протест проти масштабних фальсифікацій на виборах президента.

  У Мінську, за оцінками журналістів, зібралося понад 100 тисяч людей. Однак силовики почали жорстко придушувати протести. Вони використовували гумові кулі, сльозогінний газ, світлошумові гранати. Окрім того, ОМОНівські автозаки наїжджали на натовпи людей. Понад сотню людей затримали, десятки протестувальників отримали поранення, деякі з них – у критичному стані в реанімації. Також є свідчення, що один з активістів, на якого наїхало авто, загинув.

  Попередній матеріал
  У Мінську силовики відкрили вогонь по протестувальниках – ЗМІ
  Наступний матеріал
  Російських дипломатів висилають зі Словаччини
  Loading...

  У Мінську силовики відкрили вогонь по протестувальниках – ЗМІ

  Вибори в Білорусі: чи зможе Лукашенко змусити людей мовчати? – "Інфовечір"

  На мітингу під посольством Білорусі в Україні затримали кількох людей, серед них і Кольченка – включення (оновлено)

  Вибори та протести в Білорусі: у Мінську почали закривати метрополітен

  Чи можуть призвести до революції протести в Білорусі – Горбач

  Під стінами консульства Білорусі у Львові розпочалась акція підтримки