Атестація прокурорів ГПУ
Атестація прокурорів ГПУ 5 канал

6 тисяч запитань і тиждень на підготовку: як у Києві прокурори ГПУ атестацію проходили – сюжет

Читайте по-русски
Це лише перший етап атестації прокурорів

У Києві розпочалося тестування прокурорів. Від його результатів залежить, чи залишаться вони працювати у правоохоронних органах. Тиждень тому на сайті ГПУ опублікували 6 тисяч запитань. Професійний іспит нині мають скласти понад тисячу прокурорів. Їх розділили на кілька груп. Всі ці силовики нині працюють у ГПУ і хочуть пройти добір до реформованого Офісу прокурора. Сергій Барбу більше розкаже.

Небагатослівні прокурори вдосвіта прийшли складати тести. З'їжджатися почали ще за півтори години до професійного іспиту. Кілька тисяч запитань і тиждень на підготовку, нарікають прокурори.

Приїхав навіть прокурор Микола із загипсованою ногою і на милицях: "Приїхав на тести. Готувався, як eсі. Читав законодавчі акти. Але часу не вистачило".

Однак понад 200 прокурорів від тестування таки відмовилися. А це означає, що їх звільнять з роботи.

Віктор Чумак, голова кадрової комісії, каже: "Там різні причини. Хтось закінчує службу. У когось є вже вислуга років, вони готові до виходу на пенсію. Є ще одна група, які кажуть, що вони проходитимуть службу в інших підрозділах як слідчі. Деякі принципово не хочуть іти. Кажуть, що це суперечить їхнім переконанням, що вони висококласні спеціалісти. Це добровільній вибір людини".

За цими дверима і під прискіпливими поглядами кадрової комісії прокурори пишуть тести. Їх розділили на кілька груп. Всі вони працівники Генпрокуратури, які хочуть працювати в реформованому офісі прокурора.

У тесті 100 запитань. Із загального переліку з шести тисяч система обирає їх випадковим методом. На написання професійного іспиту – 100 хвилин. Результати чекати не треба, вони на екрані комп'ютера. Успішно складений тест – це відповідь на 70 запитань.

Прокурор Світлана каже: "86 балів. Це достатньо". 

А Віктор говорить: "Набрав достатньо балів, щоб пройти на наступний етап. Є намір працювати далі".

Це лише перший етап атестації прокурорів. Далі вони ще мають скласти тест на загальні здібності і пройти співбесіду.

Сергій Барбу, Олексій Іванченков, "5 канал"

Попередній матеріал
Українці провалили тест на розпізнавання фейків у ЗМІ – результати дослідження
Наступний матеріал
"Слуга народу" Дубінський публічно пройшов поліграф, а тест Арахамії перенесли – подробиці
Loading...