Сергій Проскурня
Сергій Проскурня Радіо Свобода

"ЗА ЧАЙ.COM": Театральний режисер Сергій Проскурня в ефірі "5 каналу"

  • Анонс
Сьогодні о 23:10 на "5 каналі" чаюватиме режисер-постановник Дня захисника України та "Народжених вільними"

"Його можна впізнати в героях романів Юрія Андруховича та Віктора Неборака. Великі фестивалі "Червона Рута", "Вивих" – там він, режисер Сергій Проскурня. Театральні фестивалі "Мистецьке березілля" та "Золотий лев", музичні фестивалі "Гранди мистецтва" за участі найкращих класичних музикантів світу – там Проскурня. Режисура в театрах ім. Франка, в Черкаському обласному та Одеського національного академічного театрі опери і балету – експерименти і скандали. Експерименти, геппенінги та перформенси і скандали – це також частина творчого Проскурні. Останні роки Сергій Проскурня режисер-постановник масштабних державних святкувань, як от День захисника України чи "Народжені вільними" – концерти до 25-річчя відновлення Незалежності. Але завжди – експериментатор", – анонсує гостя автор і ведучий програми "За Чай.com" Роман Чайка.

Тож не пропустіть, сьогодні у програмі "ЗА ЧАЙ.COM" чаюватиме український театральний режисер, продюсер, лауреат премії Національної спілки театральних діячів України "Експеримент" Сергій Проскурня.

Повну версію програми дивіться на "5 каналі" або наживо на нашому сайті о 23:10 13 лютого 2017 року.

Довідка.

Сергій Проскурня
Сергій Проскурнявідкриті джерела

Починав музичну освіту по класу скрипки у Львівській дитячій музичній школі №2. 1973 — вступив до Черкаського державного музичного училища імені С. Гулака-Артемовського, яке закінчив 1977 року по класу альта.

Весною 1984 року дебютував як режисер-постановник комедією Мольєра "Месьє де Пурсоньяк" на сцені Черкаського обласного муздрамтеатру ім. Т.Шевченка. Був одним із засновників театрального фестивалю у Львові і дав йому назву "Золотий лев" (жовтень 1989). У 1993 виступив співзасновником Мистецького об'єднання "Дзиґа" у Львові та протягом наступних 15 років співпрацював із ним.

Є режисером ораторії "З нами Бог". Цей твір, присвячений Героям Небесної Сотні та військовим, що воюють на сході України, був поставлений на Софіївській площі до 23-ї річниці Незалежності України

Попередній матеріал
Зміни українську школу на краще: Стартувало онлайн обговорення навчальних програм школярів
Наступний матеріал
ДТП за принципом доміно: на Волині зіткнулися одразу п'ять автомобілів

"ЗА ЧАЙ.COM": Співачка Марічка Бурмака в ефірі "5 каналу"

"ЗА ЧАЙ.COM": Історик та публіцист Сергій Грабовський в ефірі "5 каналу"

"ЗА ЧАЙ.COM": "Кіборг" легендарної 95-ї бригади Євген "Жора" Турчак в ефірі "5 каналу"