5 канал

Режисер-постановник розповів, як сьогоднішньому глядачеві ставити класику

Сьогоднішній глядач трошечки зіпсований тим, що багато ставлять комедій, які мають дуже низькопробний рівень постановки

Про це в ефірі "5 каналу" у програмі "Інформаційний день" розповів режисер-постановник Чернівецького академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. О. Кобилянської Мирослав Гринишин під час обговорення вистави "Запечаний двірник" із художником-постановником Андрієм Романченком.

"Йде мова про те, щоб поставити класику з точки зору сьогоднішнього бачення. Хоча декорація і костюми збережені у класичному варіанті і мова, і діалект, який притаманний Буковині, він збережений якомога щільніше у виставі з фольклором, з мелодизмами, з тими сюжетами і інтригою, котра була побудована Федьковичем. Тому тут інша річ, як це реалізувати, як поставити так, щоб сьогоднішньому глядачеві було цікаво дивитися класику", - зазначив Гринишин.

"Сьогоднішній глядач трошечки зіпсований тим, що дуже багато ставлять комедій, які мають дуже низькопробний рівень постановки і за рахунок цього, опускається планка художнього рівня, який доноситься із сцени для глядача і відповідно опускаються орієнтири, на які глядач орієнтується у своєму баченні в театральному середовищі. І це є зле, тому що багато ставиться прохідних п'єс", - додав він.

Попередній матеріал
"Тільки ГПУ може визначити, хто дав команду на штурм" – Троян про трагедію в Княжичах
Наступний матеріал
Трагедія у Княжичах: Поліція затримала ще шістьох підозрюваних у причетності до банди грабіжників

Перша вистава українського театру: 7 неймовірних фактів про театр корифеїв

У Києві представили виставу "Бир йолу" про примирення українського та кримськотатарського народів