24 лютого 2022, ранок. У Києві лунають перші вибухи. російська армія перетинає український кордон на протяжності кілька тисяч кілометрів – з півдня, півночі та сходу. А російський тиран оголошує – ні, не війну, а так звану спецоперацію.
Плани агресора – перемогти Україну за кілька днів – провалилися. Минув рік – лінія фронту скоротилася, російська армія зазнала найбільших втрат після Другої світової війни, слова "денацифікація" та "демілітаризація" з вуст тирана уже не звучать.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Проте саме ці слова дедалі частіше вживаються західними країнами щодо самої росії. Ідею спеціального трибуналу над військово-політичним керівництвом росії та білорусі підтримали Європарламент і Парламентська асамблея ради Європи.
Йдеться про те, щоб використати досвід Другої світової війни. Тоді також було створено спеціальний трибунал для військових злочинців. Але це була лише верхівка айсбергу. Денацифікації підлягав увесь німецький народ – так само, як сьогодні – російський.
Бо хоч що там свого часу казав би німецький канцлер Шольц про те, що у війні винен лише путін, соціологія твердить інше – добровільно зазомбована росія на 80% підтримує свого фюрера у кривавій війні.
Отже, протягом 20 хвилин ми з'ясуємо, навіщо та як відбувалася денацифікація Німеччини і порівняємо це з нинішньою росією.
Дивіться 14 березня о 20:00 на YouTube-каналі на "5 каналі".
Тисніть плеєр та "Створити нагадування", щоб не пропустити початок:
Нагадаємо, розслідувачі з'ясували, чому кремль відмовляється від терміну "денацифікація" – росіяни не розуміють, що це.
Дивіться також відео: ДЕНАЦИФІКАЦІЯ росії. Досвід Німеччини – "Історія для дорослих"
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.