Виставку подарованих творів влаштували в художньому музеї Івано-Франківська

  Виставку подарованих творів влаштували в художньому музеї Івано-Франківська. Картини, ікони та давні предмети домашнього вжитку - вперше виставили на огляд. Музейники кажуть, на придбання нових експонатів держава грошей не виділяє. Тож експозиції поповнюють завдяки небайдужим людям.

  У цій залі тридцять один експонат - це набутки лише за минулий рік. Серед них унікальні речі. Приміром, димна кераміка Ярослава Крука. До музею раритети приніс його земляк. А ось цю піввікову ікону подарувала колишня мешканка Івано-Франківська.

  Михайло Тимчук, заступник директора Художнього музею: "Найціннійша ікона « Воскресіння Христа», це початок 20 сторіччя, вона відстояла свій час, ікона в канонічній формі, художники, які малюють ікони в теперішному часі, дотримуються цих канонів".

  Свою нову роботу подарував музею і молодий, проте знаний, художник Юрій Писар. Вона поповнить експозицію сучасних митців.

  Юрій Писар, художник: "Музеї не мають ресурсів купляти сучасні роботи, як не буде такої меценатської підтримки музею, мені здається, буде прогалина в історії українського мистецтва".

  Програму активного меценатства запровадили в художньому  музеї чотири роки тому. За цей час фонди поповнилися двома сотнями експонатів.

  Михайло Дейнега, директор художнього: "Музею-цього року, як би я купляв всі роботи зараз, їх є 30, найменьше по 3 тисячі за кожну роботу, це величезна сума взагалі, Міністерство культури таку роботу оцінює у 8 тисяч, а я сказав за мінімальну ціну, тож, музей за рік збагатів на 100 тисяч гривень".

  Виставка  триватиме місяць. Наступного року музейники обіцяють показати  усі двісті подарованих експонатів.

  Анастасія Краснова, Антон Гетьманський, Івано-Франківськ, "5 канал"

  Попередній матеріал
  КСУ розтлумачив, що є конфіденційною інформацією
  Наступний матеріал
  Ярмарок іграшок відкрився у Парижі
  Теги: