Рюкзаки та сумки
Рюкзаки та сумки 5 канал

Upcycling набирає популярності в Україні – що це та як працює

Читайте по-русски
З курток та сорочок з секонд-хендів можна зробити блокноти, торби чи заплічники

Вечірні костюми з роби зварювальників і пожежників, світильники із запчастин старих велосипедів, аксесуари з консервних банок. Upcycling, або друге життя старих речей , ще кілька років тому був новим, відомим меншості напрямком. Сьогодні ж мода на екологічність не лише у Європі, а й в Україні. Що таке Upcycling – розбиралася Катерина Ментус.

У перекладі з англійської upcycling – це переробка, вторинне використання будь-чого або навіть "нове життя" речей. Цей оригінальний спосіб переробки непотребу є творчим процесом, адже завдяки кмітливості й таланту умільці створюють щось нове.

Павло вже 10 років робить блокноти зі старих сорочок. В кожному – вручну зшитий блок та обкладинка з тканини, яка раніше слугувала для інших цілей. На створення одного йде 1-2 дні. Сорочки майстри знаходять на барахолках, секонд-хендах або горищах.

"Цей блокнот із сорочки, тут, як ми бачимо, рукав тримає блокнот, фіксує його закритим. Всередині просто блок, ми використовуємо блок з чистого паперу, нам не подобаються клітинки або ще щось. Нам подобається просто чистий аркуш, саме в такому форматі тут зручно комусь малювати, комусь писати", – розповідає Павло.

Перевагу Павло віддає мінімалізму та спокійним кольорам. Замовити блокнот із власної сорочки теж можливо. Кожен тираж і серія записників є першою й останньою.

"У нас є інша цінність, у нас є тканини, в яких вже є своя краса. Тому ми намагаємося нічого нового не привносити", – говорить Павло Сусляков, співзасновник Papinarubashka.

На перший погляд занедбана та стара шкіряна куртка зовсім скоро стане новеньким заплічником, який прослужить ще кілька років. Дизайнери крамниці це вміло доводять, та ще й заробляють на торбах чималі гроші.

Майстерня спеціалізується на переробці старих шкіряних речей. З них тут створюють торби, заплічники та куртки. Працювати з новою шкірою принципово не хочуть.

Куртки купують у секонд-хендах або приносять в майстерню люди, яким шкода викидати старі речі. На виготовлення одного такого заплічника витрачають день. В майбутньому їхні витвори можна буде теж відправити на повторну переробку.

"Ми розробили таку технологію, щоб куртки могли довгий час служити вже в рюкзаках, старі шкіряні, які нікому вже не потрібні, ми їх дублюємо нейлоновою тканиною і проклеюємо, це все під температурою", – каже Олег Звонарьов, співзасновник Remade.

Пляшкам теж пощастило оминути долю сміттєзвалища та отримати шанс знову потрапити на стіл. Однак тепер вони стали посудом. Завдяки великому муфелю, так Павло називає свою піч, він зі звичайних пляшок створює унікальний посуд.

"Для того, щоб з пляшки вийшла посудина, скло повинне бути розігріте до температури від 790 до 810 градусів. Є спеціальна програма, яка дозволяє робити це, поступово, тобто. Тут 5 кроків з витягами з швидкістю нагріву, і далі вона остигає у мене близько 20 годин", – каже Павло Зайцев, засновник Talisman Fusing Factory.

Розмір його майстерні – лише 5 квадратних метрів, але там поміщається все необхідне для власного бізнесу. Скляні пляшки переплавляють на різні предмети декору. Продаж п'яти-шести одиниць дає змогу окупити оренду та витрачену електроенергію.

Катерина Ментус, Іван Довганик, Михайло Третяк, "5 канал"

 

 

Попередній матеріал
Під час війни Міносвіти і Міноборони за своїм значенням перебувають на одній паралелі – Фаріон
Наступний матеріал
Обстріл вантажівки на Донбасі: як згадують той день поранені бійці ООС
Loading...

"Сімейки" сприяють сім'ям": Супрун порадила, як обирати білизну, аби не нашкодити здоров'ю

"Мусульманки – не такі, якими їх показують ЗМІ": для чого світ відзначає День хіджабу – репортаж

Прояв дружності та відкритості: на Хрещатику влаштували акцію до Всесвітнього дня хіджабу

В Україні сповільнилася інфляція

Бренди "з-під полиці": СБУ викрила схему контрабанди модного одягу

Може виявити захворювання легенів: учені створили "розумну" майку