firtka.if.ua

У християн східного обряду Страсна п'ятниця – що заборонено робити в цей день

  Читайте по-русски
  Страсна п'ятниця – день суворого посту у християнстві

  Сьогодні, 30 квітня, у християн східного обряду Велика або Страсна п'ятницю. У цей день згадують про смерть Ісуса, а також страждання, які йому довелося перенести заради порятунку людства. За біблійними переказами, саме цього дня він був розіп'ятий і помер на хресті.

  У стародавні часи розп'яття на дерев'яному хресті було однією з найбільш ганебних смертей – так страчували переважно розбійників, убивць, рабів, що мали сміливість повставати проти своїх власників. Смерть ця була не тільки надзвичайно ганебна, але й фізично нестерпна. Приречені помирали довго і в страшних муках.

  У храмах у цей день виносять Плащаницю, яка символізує тіло сина Божого. Її обносять довкола церкви і ставлять посередині, в оточенні білих квітів.

  Страсна п'ятниця – день суворого посту в християнстві. Віруючі повністю відмовляються від їжі до внесення у храм Плащаниці, а з цього моменту дозволено вживати тільки воду і хліб. Вважається, що не можна працювати на землі та по дому. Гучні застілля виключені.

  Якщо на Страсну п'ятницю випав день народження або інше сімейне свято, святкування краще перенести на інший день. У Страсну п'ятницю не прийнято співати, гуляти й веселитися – вважається, що така людина увесь рік плакатиме. Не бажано навіть голосно розмовляти чи сміятися.

  Крім того, у Страсну п'ятницю не слід торкатися до гострих і ріжучих предметів. Рекомендується нічого не різати. Також прийнято вважати, що цього дня не слід стригтися, фарбувати волосся та робити інші косметичні процедури.

  Нагадаємо, напередодні православні християни відзначали Чистий четвер.

  Попередній матеріал
  У МОЗ повідомили, що Україна закриє кордон для туристів з Індії
  Наступний матеріал
  США та НАТО розпочали виведення військ з Афганістану
  Loading...