Протест акторів
Протест акторів 5 канал

Театр юного глядача отримав нового керівника: чому протестують актори – сюжет

Читайте по-русски
Актори вже звернулися до президента з проханням зберегти театр

"Він не гідний бути нашим керівником". У Києві розгорівся скандал довкола театру юного глядача на Липках. Усе через те, що департамент культури КМДА на початку тижня провів конкурс на обрання нового художнього керівника закладу, який понад три десятиліття очолював Віктор Гирич. Утім виграв його нинішній чільник столичного драмтеатру "Актор" – В’ячеслав Жила з доволі неоднозначною репутацією. Через це увесь колектив театру юного глядача заявив, що конкурс був нечесний і влаштував протест. Подробиці дізнавався журналіст "5 каналу".

З барабанами та шинами протестує вся трупа театру юного глядача на Липках. Актори та режисери прийшли підтримати чинного художнього керівника Віктора Гирича. Він програв конкурс на посаду нового директора закладу. Марія Демочко, акторка театру юного глядача, трансляцію виборів дивилася. Переконана, вони відбувалися з порушеннями.

"Департамент та комісія завалювали питаннями нашого Віктора Сергійовича. Хоча його відповідь на нашу думку була найдостойніша. І що цікаво, департамент ще до конкурсу сказав і пані Барінова також, що все вирішено буде Жила", – зазначила актриса Київського академічного театру юного глядача Марія Демочко.

Переможцем конкурсу став нинішній директор київського драмтеатру "Актор" В'ячеслав Жила, який торік став фігурантом секс-скандалів. Акторка Оксана Черкашина публічно розповіла, як директор пропонує за визначену суму імітувати статевий акт або ж роздягатися буцімто для відбору в невідомий проєкт. А досвіду роботи з виставами для дітей у Жили геть немає, каже Віктор Гирич, з яким департамент культури не продовжив контракт.

"Я його як режисера не знаю, тому що власне у нього немає режисерської освіти. Він там за три дні отримав право ставити постановки в театрі "Актор", це для мене трошки дивно", – наголосив директор Київського академічного театру юного глядача Віктор Гирич.

Якщо в театр на Липках прийде такий директор, заклад припинить своє існування або ж стане надто брутальним, переконують актори театру юного глядача. Обіцяють – протестуватимуть і надалі. Плакати залишили після себе актори театру на Липках. Вони намагаються привернути увагу до своїх проблем. Колектив театру юного глядача вже навіть звернувся до президента України, з вимогою зберегти театр. Адже побоюється, що після виборів тут може розпочатися рейдерство. Рейдерства не буде, а всі закиди щодо професійності чи харасменту переможець конкурсу заперечує.

"Прекрасно розумію, тому що це було б досить дивно, якби керівництво старе не використовувало певні технології до того, аби очернити нового кандидата, який може прийти і покликати аудит і прокурорську перевірку", – наголосив переможець конкурсу на посаду директора Київського академічного театру юного глядача В'ячеслав Жила.

Ба більше. Жила стверджує, що заклад ніхто не закриватиме, а навпаки – театру дадуть нове життя. Свої нарікання на В'ячеслава Жилу та непрозорі вибори – трупа передала організаторам конкурсу департаменту культури КМДА. Там їх проігнорували. Щоправда, через розголос в ЗМІ чиновники таки відреагували. Щоправда, лише в соцмережах.

"Я не маю ніякого відношення до формування конкурсної комісії. У дні конкурсів я проводжу більшість робочого часу за межами Департаменту, аби навіть випадково не перетнутися ані з комісією, ані зі здобувачами", – підсумувала директорка департаменту культури Київської міської держадміністрації Яна Барінова.

Відписка з КМДА протестувальників не задовольнила. Нині трупа готується подавати позов до суду щодо нечесних виборів художнього керівника.

Мирослав Солонар, Олексій Іванченков, "5 канал"

Читайте також: У театрах, кіно й на телебаченні: набули чинності норми мовного закону, за якими української стане більше

Попередній матеріал
У Києві горів костел Святого Миколая – відео (оновлено)
Наступний матеріал
Пожежа у Костелі Святого Миколая у Києві: повністю знищено унікальний орган – включення
Loading...

Київські митці відзначають День театру в умовах карантину – що підготували організатори

Уперше в Україні гру оркестру записали на сцені театру: про що вистава та коли її можна побачити – сюжет

"Голос Майдану" Євген Нищук та реп-надія України Назар "ХАС" Хассан – "Кондратюк у понеділок"

Пожежа та 6 років ремонту – у Черкасах відкрили "багатостраждальний" драматичний театр

В Одесі створили особливий театр ляльок: до творчості залучають людей із ментальною інвалідністю

Театр у вітрині: як львівські актори залучають глядачів до мистецтва – сюжет