Акція театралів
Акція театралів 5 канал

Харківські театрали вийшли на пікет через заяви голови ОДА про високу зарплату акторів – подробиці

Читайте по-русски
Крім того, обурюються через затримку зарплати та скорочення фінансування

Харківські театрали вийшли на вулицю під стіни обласної адміністрації. Там вони збиралися не на виступ, а на пікет, через затримку заробітної плати і скорочення фінансування. Найбільше обурила учасників заява нинішньої очільниці регіону про те, що в театрах отримують високі зарплати, а це обтяжує бюджет області. Про скорочення не йдеться, пояснили чиновники, а от суму зарплатні обіцяли перевірити у Департаменті фінансів. Про це репортаж журналістки "5-го" Оксани Нечепоренко.

Під стінами облдержадміністрації – театрали. Їхні овації для очільниці Харківщини Айни Тимчук та обласних депутатів. "Дякують" за скорочення фінансування та начебто великі зарплати.

Два тижні тому депутати обласної ради на підтримку театрів виділили додаткові 30 мільйонів гривень. Тож загальна сума на мистецтво з обласного бюджету цьогоріч становить 54 мільйони. Торік було удвічі більше. Підтримувати культуру в області задорого, констатує губернаторка.

"Сьогодні в театрах, ми порахували, середня зарплата – 16,5 тисяч. Це велика заробітна плата, якщо в середньому, ви чули на минулій сесії, під 12 тисяч", – сказала голова Харківської ОДА Айна Тимчук.

Заяву очільниці області одразу розклали на цитати і меми. Митці здивовані та обурені.

Нині на акції пліч-о-пліч заслужені та ще молоді актори і режисери п'яти комунальних театрів, а також працівники приватних театрів і студенти театральних ВИШів.

"Висока зарплата в театрі вважається – 7-8 тисяч. Для того, щоб отримувати хоча б близько 10 тисяч, ти мусиш пропрацювати в театрі більше 10 років, отримати звання. А є працівники, які працюють на мінімалку", пояснює режисерка театру Пушкіна Ольга Турутя-Просолова.

І ті гроші вони одержують із затримкою. Зарплату за лютий дали лише напередодні оголошеної акції.

"На усі театри на рік 54 мільйони, це через 3 місяці ми знову не маємо грошей ніяких. А у всіх діти, у всіх онуки і та ж комуналка", каже актриса вищої категорії Лариса Луніна.

"Держава не дає театрам на випуск вистав, на оплату комунальних послуг. Це все театр робить за рахунок того, що він заробляє. Облрада дає нам тільки на зарплату, але вони не хочуть навіть цього давати", обурюється актриса вищої категорії Олена Приступ.

Під час акції в адміністрацію запросили директорів театрів. А до пікетувальників вийшов заступник голови адміністрації з питань культури. Антон Деньгуб упевнений, людей накрутили та дезінформували. Запевняє: постараються ще додатково шукати та виділяти кошти на театральне мистецтво на наступних сесіях і виплачувати зарплату вчасно. Митців усе ж цікавил, звідки взялася сума зарплати 16,5 тисяч. Чиновник обіцяв відповісти згодом.

"Я не можу говорити за голову ОДА. Я можу тільки зазначити, що наразі інформація щодо фінансування цих сум вона перевіряється департаментом фінансів, і як тільки пан Овсянніков вийде з лікарняного, ми зробимо відповідну заяву", переконує заступник губернатора з питань культури Антон Деньгуб.

Нині в Харкові 8 театрально-концертних закладів. Усі фінансуються з обласного бюджету. В ОДА кажуть: розглядатимуть можливість передати частину театрів до міського бюджету. Самі ж актори обіцяють: ця акція не остання. Свої вимоги передали чиновникам.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, "5 канал"

Попередній матеріал
У Колорадо чоловік влаштував стрілянину в супермаркеті – 10 людей загинули
Наступний матеріал
У 3-річного Давида рідкісне генетичне захворювання, що вражає нирки – необхідна допомога
Loading...

"Голос Майдану" Євген Нищук та реп-надія України Назар "ХАС" Хассан – "Кондратюк у понеділок"

Участь австрійських архітекторів у проєкті в Криму не є позицією держави – МЗС Австрії

"Темні часи": як карантин вплинув на культурне життя України в 2020 році

Після 6 років ремонту: відкриття драмтеатру знову відклали в Черкасах – сюжет

Розвиток для вихованців: як працює єдиний у Дніпрі інклюзивний театр "Незабудки"

"Оскар і Рожева пані": Ірма Вітовська розповіла про проєкт для допомоги паліативним дітям