"Співає Івано-ФранківськТеплоКомунЕнерго"
"Співає Івано-ФранківськТеплоКомунЕнерго" 5 канал

"Співає Івано-ФранківськТеплоКомунЕнерго": у прокат вийшов небанальний фільм на неочікувану тему

Читайте по-русски
Робота над трагікомедією тривала три роки, з них два – забрав знімальний процес

Документальне кіно із довгою назвою "Співає Івано-ФранківськТеплоКомунЕнерго" вийшло на великі екрани. Відтепер стрічку можна подивитися у п'яти містах України, щоби дізнатись більше про будні комунальників. Адже фільм розповідає про івано-франківських робітників, які встигають і до опалювального сезону приготуватися, і щосереди на репетиції зібратися. Детальніше – в сюжеті.

15 років хор комунальників, що на Івано-Франківщині, співає українські-народні. Серед вокалістів – диспетчери, ремонтники, слюсарі, бухгалтери.

Один із головних героїв документального кіно "Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго" – Іван Гаврилишин. На комунальному підприємстві чоловік працює понад 20 років. Більшу частину з них очолює профспілковий комітет і... співає.

"Головне, щоби люди якусь розраду мали. Щоби не тільки робота, хатні клопоти, сімейні. А щоби щось для душі було", – вважає головний герой.

Стрічка розповідає про буденну роботу комунальників теплоенерго, які щонайменше раз у квартал виступають на святах, фестивалях чи ярмарках. Цьому передують репетиції. Щоправда, в них опалювальний сезон вносить свої корективи.

"Історія, яка розказується через працю, з одного боку, комунальників. З іншого – через хор. В якому щосереди в третій годині, у робочій час, комунальники приходять і дотепер співати", – уточнює режисерка Надія Парфан.

Документальний фільм є дебютним для неї. Режисерка присвятила родині. Дідусь авторки був засновником "теплого" підприємства в Івано-Франківську: "У хорі співає моя мама. І вона також все життя пропрацювала в теплоплокомуненерго. Вона не є героїнею фільму. Вона одне із сопрано, які не прийшли на репетицію. Але ця тема виникла, бо це пов'язано із моєю сім'єю".

Документалка вийшла трагікомедійною. Робота над стрічкою тривала 3 роки, з них 2 забрав знімальний процес. Творці фільму переконують – стрічка не вузькопрофільна. Адже батареї є чи не в кожного в Україні, а опалювальний сезон приходить щоосені.

"Вони будуть бачити в яких умовах ми працюємо, що ми робимо, щоби подати це тепло. І може навіть якось до наш м'якше почнуть стосуватися. З розумінням", – міркує Іван Гаврилишин.

Прем'єра стрічки у Києві відбулась 17 жовтня. Показ відкрили колеги по сцені комунальників-хористів – ансамбль Київського метрополітену "Червона калина". Одночасно у прокат фільм вийшов ще у кінотеатрах Івано-Франківська, Львова, Тернополя та Харкова.

Евеліна Михайленко, Анна Несевра, "5 канал"

Попередній матеріал
385 дубів-героїв: у столичному парку створюють Алею пам'яті полеглих киян
Наступний матеріал
По тонні води на метр²: на Черкащині вже тиждень гасять торфовища
Loading...