5 канал

Професор Панченко: Ми повинні спинити сліпу ненависть усередині суспільства

Ми повинні спинити сліпу ненависть усередині суспільства. Не плутати з праведною ненавистю до ворога. Таку думку у програмі "ЗА ЧАЙ.COM" висловив український літературний критик та літературознавець, письменник, професор та доктор філологічних наук Володимир Панченко

Чаювання по-професорськи. А чом би й ні?! Володимир Панченко літературний критик, письменник, професор, учасник ініціативи "Першого грудня" – одного з небагатьох клубів інтелектуалів. Вони вже не раз попереджають і політиків, і вуличних "активістів" шевченковим закликом – "Схаменіться, будьте люде, бо лихо вам буде!"

Чому наростає анархія, а "війна всіх проти всіх" вже не якась нездійсненна кремлівська мрія, а реальна загроза завтрашнього дня. Чи є ще мирні й "лагідні" способи спинити ентропію держави і суспільства у третій рік гібридної війни на сході та в глибокому тилу, чи є "рецепти" сили та диктатури, щоб уникнути нової "руїни" залишаються єдиною стратегією. Ось про що чаювали з Володимиром Панченком у ці бурхливі весняні дні.

Довідка.

Закінчив філологічний факультет Одеського державного університету імені І. І. Мечникова у 1975 році. Автор численних праць з історії української літератури, зокрема, "Юрій Яновський" (1988), "Володимир Винниченко: парадокси життя і творчості" (2004), "Неубієнна література" (2007). Його перу належить кілька літературно-критичних книг та сценаріїв документальних фільмів. Намагається дотримуватися трьох принципів: "Під лежачий камінь вода не тече", "Не тримай камінь за пазухою", "Крапля камінь точить".

Автор відомих статей, монографій, підручників на літературну та історичну тематику, професор Національного університету "Києво-Могилянська академія", доктор філологічних наук, член Національної спілки письменників України. Народний депутат Верховної Ради України I скликання.

Нагороди: лауреат Міжнародної премії імені Володимира Винниченка Українського фонду культури, літературної премії "Благовіст", літературної премії імені Олександра Білецького, літературної премії ім.Євгена Маланюка.

Попередній матеріал
У кіно – з дітками: "Жовтень" запрошує мам на "тихі сеанси"
Наступний матеріал
Штаб АТО: Широкине і Водяне опинилися під обстрілами із зенітних установок, четверо військових постраждали
Loading...

Українська революція 1917-1921 років має стати частиною масової культури – Мінінформполітики

"Припиніть руйнування культурних пам’яток на окупованих територіях": Грузія засуджує знищення російськими силами церкви і польського цвинтаря в Абхазії

СБУ: Персонами нон-ґрата в Україні є 140 діячів культури РФ