Прапор Грузії
Прапор Грузії Фото polit.ru

"Припиніть руйнування культурних пам’яток на окупованих територіях": Грузія засуджує знищення російськими силами церкви і польського цвинтаря в Абхазії

  Президент і уряд Грузії засудили руйнування російськими військами церкви XIX століття і польського цвинтаря у сепаратистському регіоні Абхазії

  3 січня російські сили, розчищаючи територію для тренувального майданчика, бульдозером знищили напівзруйнований храм у селі Цебельда, який був у списку об'єктів культурної спадщини, а також кладовище поруч, повідомляє видання "Радіо Свобода".

  У заяві від 10 січня президент Грузії Ґіорґі Марґвелашвілі засудив такі дії як "акт навмисного вандалізму ... з боку російських окупаційних сил" і закликав міжнародне співтовариство відреагувати. 

  Міністерство закордонних справ Грузії заявило, що "це був акт проти суверенітету і територіальної цілісності країни" і закликало Росію "припинити практику з пошкодження чи руйнування культурних пам’яток на окупованих територіях".

  Після 5-денної російсько-грузинської війни в серпні 2008 року Росія окупувала два сепаратистські регіони Грузії – Абхазію і Південну Осетію, а також визнала самопроголошену "незалежність" цих регіонів. Крім Росії, її визнали ще три держави – Нікарагуа, Венесуела і Науру. Тбілісі і Захід вважають ці регіони частиною Грузії.

  Москва має тисячі військовослужбовців в обох регіонах. НАТО і західні уряди заявляють, що ці військові контингенти порушують угоду про припинення бойових дій, досягнуту за посередництва ЄС.

  Попередній матеріал
  У салоні столичного трамвая спалахнула пожежа
  Наступний матеріал
  Мін'юст оприлюднив список претендентів на посаду головного люстратора
  Теги:
  Loading...