"Поєднані"
"Поєднані" 5 канал

"Поєднані": у Києві презентували нову серію проєкту про захисників України

Читайте по-русски
Це вже третій етап проєкту – тепер йдеться про армійців з Одеси, Миколаєва та Кропивницького

Поєднані боротьбою за Україну. У Києві презентували нову серію проєкту, який розповідає про українських військових. Тих, хто боронив свою землю 100 років тому і тих, хто захищає її сьогодні. На презентації була і кореспондентка "5 каналу".

Це вже третій етап проєкту, розповідає його куратор Карина Дорошенко. У першому йшлося про військових з Луганщини і Донеччини. Минулого року до участі в проєкті запросили уродженців Криму, Херсону і Запоріжжя. Тепер йдеться про армійців з Одеси, Миколаєва та Кропивницького.

"Це серія плакатів і відеороликів. На плакатах ми поєднуємо військових сьогодення і військових, які воювали в ХХ столітті, відроджували українську державність. Це представники армії УНР, УПА, ОУН", – уточнює куратор.

Автор ідеї – Микола Ляхович пояснює, мета – розвіяти міф про те, що Південь і Схід України завжди були проросійськими.

"Ми задумали зламати ці стереотипи і в мене виникла ідея, що треба показати, що насправді українці зі Сходу, в тому числі з Луганської і Донецької області, боролися за незалежність України, за українську державність уже й 100 років тому. Скажімо, в лавах армії УНР", – каже він.

У тому, що східняки й сьогодні дають відсіч російській агресії, Микола переконався сам: "У тому підрозділі, де я був добровольцем, то в нас більшість була якраз, власне, з Донецької області. Командир був з Горлівки, Микола Березовий, який загинув потім під Іловайськом".

Доброволець з Кропивницького Ігор Козуб каже, з сотником армії УНР Євгеном Маланюком і справді поєднаний з дитинства: "Моя бабця рідна його страшенно любила, поважала. І вона розповідала про нього, про те як він воював. Вона його бачила, зустрічалася з ним під час громадянської війни".

Ігор переконаний, такі проєкти дозволяють протистояти Росії в інформаційній війні. І це вкрай важливо, оскільки загроза широкомасштабного наступу зберігається.

Впевнений: "Оці відводи вони приведуть... По-перше, моральний дух упаде у військових, а далі почнеться дезорганізація армії. І коли ці процеси відслідкують, скажімо, російські спецслужби, тоді вони будуть атакувати".

Цей проєкт допоможе показати молоді, що українська армія відроджується та вміє перемагати, вважає учасник проєкту.

"Ми повинні виховувати молодь, яка повинна йти в армію, а не боятися армії. Ця молодь, яка пітляє від армії, їм з цим жити. Прийде час і його діти запитають, потім онуки запитають, татку, а що ти робив, коли йшла війна, а що ти зробив, щоб Україна дійсно зберегла незалежність? І ці випробування на нас ще чекають. Ми ще основний бій з Росією не провели", –наголошує доброволець.

Ірина Шевченко, Орест Пона, "5 канал"

Попередній матеріал
"Казкова вартість": влада Харкова купила будиночок для Діда Мороза за 6 млн грн
Наступний матеріал
У музеї "Пирогово" молилися за усіх Романів і обмотували їх перевеслом
Loading...