На Закарпатті стартував фестиваль "Гуцульська ріпа"

  Величезний картопляний пиріг спекли учасники 5-го закарпатського кулінарного фестивалю «Гуцульська ріпа» . А ще ґадзині Рахівського району презентували на святі власні рецепти із картоплі. Масовими святкуваннями у селі Лазещина завершується збір ріпи, як називають картоплю закарпатці.

  Тут її смажать, печуть, парять, фарширують та варять. Адже вважають картоплю - головною годувальницею. Після завершення сезону збору ріпи, як називають цю городину самі закарпатці, - селяни влаштовують справжнє свято.

  У Лазещині, де вкотре відбувається фестиваль "Гуцульська ріпа", добре знаються на стравах із картоплі. У кожної господині  - їх понад півсотні. Колись наїдки із ріпи слугували чабанам за хліб.  

  Ганна Калинюк: "Колись давно наші прадіди йшли на роботу на цілу неділю вони не мали можливості вертатися кожен день і жінка йому пекла терченик або такий ріпляник пекла і до того давала кусок сала - ріпа постійно була".

  Вправна господиня Феодосія Шеп"юк, незважаючи на поважний вік, на фестивалі допомогає доньці. За власним рецептом зготувала кілька страв. Каже, вони ніколи не набридають. Смак  ріпи - це смак дитинства.   

  Феодосія Шеп`юк: "Я як до школи ходила, приходимо з школи кулеші – ріпа ту чуть-чуть мелайної муки, то-то замішають і до того є масло, бринза, молоко".

  Посмакувати ріпою та за народними рецептами з`їхалися на фестиваль численні туристи. Кримчанка Інна відпочиває в одному із закарпатських санаторіїв. Сюди приїхала навмисно. Як і інший гість - із сусідньої Чехії.

  Інна, туристка з Криму: "Пусть бы эта традиция развивалась, потому что никто об этом не знает, толком никто не знает, и было бы хорошо, чтобы сюда приезжали больше людей, это большой праздник и светлые чувства".

  Лукас, турист із Чехії, переклад: "Хочемо побачити місцевий фольклор, місцеві страви. Це – чудове свято, гарна природа, прекрасна атмосфера".

  На фестивалі  місцеві газдині  влаштували майстер-класи з приготування страв із картоплі. Вони вчили пекти  картопляники, кремзлики, вареники з ріпою, пюре по-полонинськи, крученики за різною рецептурою. Пригощали усіх домашніми напоями. А розважали гостей троїсті музики.  

  Світлана Максимова, Микола Скунць, Закарпаття, "5 канал"

   

  Попередній матеріал
  Перші слова Строс-Кана після секс-скандалу
  Наступний матеріал
  Онуку класика української літератури Франка можуть виселити з квартири у центрі Києва
  Теги: