Онуку класика української літератури Франка можуть виселити з квартири у центрі Києва

  Онуку класика української літератури Івана Франка - Дарину Франко можуть виселити з квартири у центрі Києва. Борг 84-річної пенсіонерки за комунальні послуги - більше 30ти тисяч гривень. Вона не платить уже кілька років, бо вартість послуг щомісяця близько 500 гривень, а пенсію Дарина Франко отримує мінімальну- 830 гривень. Ситуацію з`ясовувала Дар`я Безродна.

  Київ. Вулиця Володимирська 48а. У самісінькому центрі міста біля Оперного театру мешкають політики та представники інтелігенції, зокрема - онука всесвітнього відомого українського поета - Дарина Франко. Живе фактично в одній із шістьох кімнат, без гарячої води, з однією електричною лампою, - розповідає подруга жінки.

  Анна Парасюк, подруга Дарини Франко: "Вона боїться, що їй вимкнуть опалення, бо вже  воду вимкнули і можуть вимкнути опалення і вона замерзне".  

  Сама Дарина Тарасівна майже ні з ким не спілкується. Охоронець будинку каже, - жінка боїться, що хтось відбере її  майно.

  Охорона будинку: "Бабушка просто не хоче виходить. она вчора из дому не вышла, коли побачила телевизионщиков".

  Підстави для хвилювань у жінки є. У травні цього року їй надійшло попередження від комунальників: якщо борг у 32 тисячі гривень не погасять,- квартиру передадуть на реалізацію.

  Олександр Бригинець, голова комісії з питань культури Київради: "Оскільки у нашій країні не діє і не діяло десятиліттями авторське право і вона, як онучка не має грошей, які заробив її дід. Із заможної потенційно жінки перетворилася на жебрачку, яка реально не може заплатити за свою квартиру".  

  Автори ж цього листа пояснюють: надіслали стандартний інформаційний бланк. Наспраіді ж квартиру в онуки Івана Франка забрати ніхто не може.

  Вікторія Вітман, юрист КП по утриманню житлового господарства: "Оскільки квартира не є приватизована. Накласти арешт на цю квартиру, або виселити немає ніяких можливостей, передбачених чинним законодавством".

  Комунальники виправдовуються: уже і борг реструктуризували, але щомісячне погашення всеодно більше за пенсію жінки. До розв`язання проблеми долучилася міська влада. Обіцяють шукати спонсорів.

  Олександр Мазурчак, перший заступник голови КМДА: "Борги списати не можна, але є спонсори, які готові помогти їй, враховуючи її статус та історичну цінність людини".  

  Водночас близькі Дарини Франко побоюються, що проблема не зникне навіть з погашенням боргу. Адже, самотня пенсіонерка після цього все одно не зможе оплачувати комірне.  

  Дар`я Безродна, Сергій Клименко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  На Закарпатті стартував фестиваль "Гуцульська ріпа"
  Наступний матеріал
  В Ємені провладні сили стріляють у протестувальників
  Теги: