На тимчасово окупованих територіях залишаються до 2 млн українських музейних експонатів

  У Криму та зоні АТО нараховується майже 100 музеїв

  На тимчасово окупованих територіях України розташовані майже 100 музеїв, в яких зберігається до 2 млн експонатів. Про це повідомив начальник управління музейної справи та культурних цінностей Міністерства культури України Василь Рожко, передає "Радіо Свобода".

  "За нашими останніми підрахунками, таких музеїв 99, враховуючи Крим, Севастополь, а також Луганську та Донецьку області", – зазначив Рожко.

  Він також наголосив, що "понад 1,2 мільйони предметів, а за деякими даними, навіть до 2 мільйонів опинилися за межею досяжності української влади". 

  Нагадаємо, Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року Президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон.

  Як відомо, міжнародні організації визнали окупацію й анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели низку економічних санкцій. 

  Нагадаємо, Україна повідомляла про вивезення цінностей з кримських музеїв ще в березні 2014 року. 

  Пізніше, 1 квітня 2016 року міністр культури В'ячеслав Кириленко  наголосив на тому, що Україна у співпраці з міжнародною спільнотою має запобігти вивезенню цінностей з окупованої території.

  Попередній матеріал
  Голова ФДМ детально розповів, як продаватимуть Одеський припортовий
  Наступний матеріал
  Штаб АТО оприлюднив звернення до волонтерів

  РФ має намір розмістити ядерне озброєння на території тимчасово окупованого Криму - Порошенко

  Через анексію Криму Україна втратила понад 800 закладів оздоровлення

  Чубаров: уряд підготував проект постанови про припинення торговельних відносин з Кримом і тимчасово окупованими територіями Донбасу