Порошенко 5.ua

РФ має намір розмістити ядерне озброєння на території тимчасово окупованого Криму - Порошенко

Для президента США Барака Обами існує реальний шанс відзначити свій президентський термін урегулюванням конфлікту на Донбасі, вважає Порошенко

Росія планує розмістити ядерне озброєння на території тимчасово окупованого Криму. Про це Президент України Петро Порошенко заявив під час виступу на форумі у Вашингтоні. Глава держави згадав і Будапештський меморандум, згідно з яким Україна відмовилася від ядерного озброєння у обмін на гарантії безпеки від США, Великої Британії та Росії.

"Я маю честь представляти на цьому саміті державу, яка зробила унікальний внесок у забезпечення системи міжнародної ядерної безпеки. У 1994 році Україна добровільно відмовилася від одного з найбільших ядерних арсеналів у світі. У 2010 році під час ядерного саміту в США ми підтримали ідею скорочення державами процесів збагачення урану. І ми й надалі підтримуємо ядерне роззброєння", - зазначив глава уряду.

Порошенко зауважив, що замість гарантування територіальної цілісності Росія розпочала військову агресію щодо України. Тож тепер західні гаранти меморандуму мають докласти усі зусилля, щоб зупинити протистояння на Сході України.

Президент також заявив, "для президента Обами існує реальний шанс відзначити свій президентський термін урегулюванням конфлікту на Донбасі". 

Нагадаємо, в Україні запустили першу ядерну установку світового значення.

Попередній матеріал
У США створили дрон, що може ходити
Наступний матеріал
Гройсман попросив надати державну охорону Парасюку
Loading...

Порошенко закликав США та ЄС підтримати список "Савченко-Сенцова"

Порошенко у Вашингтоні: "Ми і надалі підтримуємо ядерне роззброєння"

Порошенко: У нас є надзвичайно ефективний механізм, який змусить Росію сісти за стіл переговорів

Порошенко: Я не можу відповісти на питання, чому міжнародна спільнота відмовляється надавати нам озброєння