Окупанти переміщують з Криму музейні цінності – Кириленко

  Предмети українського державного музейного фонду зараховуються до музейних реєстрів РФ, а також переміщуються з території півострова

  Понад мільйон предметів основного державного музейного фонду перебувають на території тимчасово окупованого Криму. Про це сьогодні, 1 квітня, під час години запитань до уряду у Верховній Раді повідомив міністр культури В'ячеслав Кириленко. Він наголосив на тому, що Україна у співпраці з міжнародною спільнотою має запобігти вивезенню цінностей з окупованої території. 

  "Станом на 1 січня 2014 року кількість предметів основного фонду, які зберігалися в музейних закладах Криму, складала 925 тисяч 916 одиниць зберігання, а в місті Севастополі – 321 тисяча 444 одиниць зберігання", - зазначив міністр.

  Зі слів Кириленка, наразі Україна вирішує ці проблеми на рівні ЮНЕСКО, утім, надалі має намір звернутися до урядів інших країн за допомогою у вирішенні питання незаконного переміщення музейних предметів.  

  "Мінкультури наголошує на тому, що є великою необхідністю проведення переговорів із представниками урядів іноземних держав, щоби була припинена будь-яка міжнародна взаємодія з тими російськими музеями, щодо яких з'являються відомості про те, що вони беруть на збереження чи для експонування предмети музейного фонду із заповідників і музеїв, які перебувають на території Криму і є українською власністю", - заявив Кириленко.

  Нагадаємо, Україна повідомляла про вивезення цінностей з кримських музеїв ще в березні 2014 року. 

  Попередній матеріал
  На Черкащині посадовця Держгеокадастру схопили на хабарі у понад $190 тис.
  Наступний матеріал
  У минулому році українські військові отримали понад 1300 квартир

  Порошенко: Санкції проти Росії мають діяти до настання миру на Донбасі та повернення Україні Криму

  ВР закликає міжнародну спільноту засудити заборону Меджлісу окупаційною владою Криму

  РФ має намір розмістити ядерне озброєння на території тимчасово окупованого Криму - Порошенко

  Чубаров анонсує зміни до Конституції в частині, що стосується Криму

  Українське видавництво видасть підручники кримськотатарською мовою

  5 канал - трансляція наживо