острів Хортиця news.uklon.com.ua

"Метінвест" долучився до реконструкції заповідника "Хортиця": роботи вже розпочалися – ЗМІ

  Читайте по-русски
  До ладу мають привести зокрема "Курган Єдності", де стоїть найвищий в країні флагшток із українським прапором

  Група компаній "Метінвест" долучилася до реконструкції історичних об'єктів на території національного заповідника "Хортиця" у Запоріжжі – про це повідомляє "Україна-24".

  Напередодні під час візиту до регіону міністр культури Олександр Ткаченко взяв участь у презентації проєкту реконструкції Музею козацтва, яку мають завершити до Дня незалежності. Він підписав меморандум про відродження острова Хортиця – до цього процесу долучилися чільник Запорізької обл. Олександр Старух та гендиректор комбінату "Запоріжсталь" Олександр Мироненко, пише видання.

  Зазначається, що через аварійний стан музей уже сьомий рік зачинений для відвідувачів. Тепер мають привести до ладу низку інфраструктурних об'єктів, зокрема "Курган Єдності", де розташований найвищий в Україні флагшток із українським прапором. Фінансуватимуть ці роботи державний та запорізький обласний бюджети, а також меткомбінат "Запоріжсталь" Групи "Метінвест".

  "Я сподіваюся, що той приклад, який існує саме на Хортиці, є прекрасним і унікальним. Коли поєднані інтереси і громади, і влади центральної, і бізнесу відповідального "Метінвесту", – зазначив чільник Мінкульту Олександр Ткаченко.

  У свою чергу, Олександр Мироненко, гендиректор комбінату "Запоріжсталь", сказав: "Ми з вами бачили ту культурну спадщину, яка тут є. Вона знаходиться в такому жахливому стані, і я вважаю, що це наш обов'язок – привести її до ладу. І тому "Метінвест" і "Запоріжсталь" включилися в цей проєкт і нададуть всебічну допомогу в його реалізації. Ми вже маємо досить багато проектів, реалізованих із Хортицею. Цей проект буде реалізований та зробить Запоріжжя культурним центром, туристичним центром України. І зробить більш комфортним життя запоріжців і надасть нові можливості для розвитку міста".

  За словами Максима Остапенка, директора національного заповідника "Хортиця", фактично роботи вже розпочалися. Він наголосив:

  "Завдяки підтримці "Метінвесту" в нас з'явилася проектна документація на розробку цих об'єктів, на реконструкцію Музею історії запорізького козацтва, на реконструкцію "Кургану Єдності України" поруч із музеєм. І ми маємо дуже непоганий темп розбудови цих об'єктів. Наразі в нас зараз задача: запустити будівельний етап робіт, щоб у цьому році розпочати велику реконструкцію "Хортиці" як національної пам'ятки і як потужного культурного об'єкту, який може бути не тільки історико-культурною чи природною спадщиною регіону і Запоріжжя, але і стане туристичною перлиною України... Хортиця – це більше тисячоліття духовної історії. Стародавнє святилище, слов'янське поселення, Запорізька Січ – усі ці речі пов'язані з островом, про них треба розповісти країні... Мені здається, співпраця Міністерства культури, нашого заповідника, обласної адміністрації, "Метінвесту" якраз допоможе вийти на абсолютно новий рівень сприйняття культурної спадщини для нашої держави".

  Попередній матеріал
  "Наші футболісти його не обирали": скандальний плейлист збірної України на Євро-2020 замінять – УАФ
  Наступний матеріал
  Суд у справі MH17: вперше виступили свідки, які бачили "Бук" і запуск ракети
  Теги:
  Loading...