Літературний кураж-2020
Літературний кураж-2020 moemisto.ua

Маски, антисептики і багато книжок – у Києві відкрився "Літературний кураж"

Читайте по-русски
На заході можно послухати лекції письменників і придбати книжки ветеранів російсько-української війни

У Києві відкрився "Літературний кураж-2020". Участь у фестивалі беруть з півсотні видавництв. Є там і ветеранський намет, де продаються книги лише про російську-українську війну. Утім, коронавірус вносить і тут свої корективи. Потрапити на фестиваль можна лише в масці та з нормальною температурою. На відкритті побували і журналісти "5 каналу".

Літературний Кураж – один з небагатьох фестивалів, який провели наживо під час карантину. Вхід лише в масках. Утім одне залишається незмінним: чимала кількість літератури, яку представили до 50 видавництв. Вхід на кураж платний. Утім охочих до читання це не зупиняє.

"З одного боку я розумію людей, яким це все потрібно, з іншого боку, як лікар, я проти таких штук, але враховуючи, що тут є маски, є дезінфектори, дотримуються дистанції, на відкритій території. Я вважаю, що з дотриманням цього всього, можна і проводити", – каже Юлія, відвідувачка заходу. 

На літературному куражі багато новинок. Книги можна спочатку купити, а після піти за автографом автора на презентацію твору.

"У нас працює цілих два лекторії, є автори, письменники проводять лекції або презентації книжок", – каже операційна директорка куражу Анастасія Лепіхова.

На літературному куражі є книги, які знакові для кожного патріота України. Це твори на тему російсько-української війни. Вони представлені у ветеранському наметі. Біля нього завжди людно.

"Фактично ветнамет цього року вперше вийшов в люди. + Ми вперше не на відкритому небі, а в павільйоні і люди все одно йдуть. Вони нас знаходять, купують. І скажімо так, покупців значно більше ніж я очікував", – каже співорганізатор "Ветеранського намету" Юрій Руденко.

Письменник Василь Піддубний читає журналістам фрагмент із власної книги, яку щойно представив читачам. Спочатку уривок був дописом в соціальній мережі. Згодом автор переніс його на папір. Книгу "Історії" чоловік почав писати ще у 2016 році.

"Я був на передовій, в мене інколи виникали конфлікти з моїми командирами і якісь їх неприйнятні накази. Я казав, що після цього я запишу тебе в чорну книгу. Коли робили добро – я казав, я тебе викреслю", – каже Василь Піддубний.

Із уявної книги викреслив, утім історії залишилися, тож дозволив познайомитись з ними усім. У збірку увійшли історії як власного життя, так і знайомих. А також дописи із фейсбуку. Твір Піддубного та ще кілька книг інших авторів одразу купив Віталій. Каже: таким чином дізнається історію України. Це радить робити і іншим.

"Для людей це буде дуже корисно. У нас багато населення, а хочеться, щоб було більше громадян", – каже Віталій, відвідувач "Літературного куражу".

Єва Ніколашвілі, Едвард Белінський, "5 канал"

Попередній матеріал
"Нормандська" зустріч у Берліні: про що домовилися радники очільників країн і як відреагував Зеленський (оновлено)
Наступний матеріал
"СПІВАЙ ШОУ" на "5 каналі": музична чуттєва лірика Христини Соловій
Loading...

Онука Крушельницького розповіла про розстріл діда НКВСниками – страшні картини "Розстріляного Відродження"

Совсун: вчителі розповідають те, що розповідали 30 років тому – це не працює для сучасних дітей

"Апостол" у вигнанні: чому друкар Іван Федоров утік із Москви на Галичину

Викрадачі Різдва і таємниці Задзеркалля: ТОП дитячих творів – і автори, які змінили світ назавжди

"Її вірші, наче пейзажі": Ліні Костенко – 90! Який єдиний подарунок прийняла поетеса у свій ювілей

Донька Ліни Костенко розповіла, чому мати перестала бути публічною і спілкуватися з журналістами