Макіївська художниця створює картини з риб’ячих кісток та луски

  Бузок - із риб`ячої луски, ірис - із кісток судака, а колосся - із хребта окуня. Такі картини створює художниця із Макіївки. Цю техніку Тетяна Маляр відкрила для себе 20 років тому. Відтоді риб’ячі кістки та луска стали для неї таким самим робочим матеріалом, як і фарба.

  Тетяна Маляр точно знає, яка риб`яча кістка найкраще підійде для бутону, листя або стеблини. Для жінки кістки – це джерело натхнення та політ фантазії. 
   

  Тетяна Маляр, художниця: "Самое главное - чтобы было большое количество одноплановых, потому что в основном все композиции у нас идут симметричные, если нет этой симметрии, то сложно выложить какую-то композицию".
   
  Окуня, плотву та щуку майстриня використовує для створення польових квіток, а кісточки коропа – йдуть на іриси та орхідеї. Художниця використовує здебільшого річкову рибу. Кістки морської - надто крупні. Найскладніше в техніці, каже жінка, правильно підготувати матеріал.
   
  Тетяна Маляр, художниця: "Самое главное - хорошо промыть рыбу. Не жарить ее, а отварную рыбу хорошо промыть, на ночь в растворе уксуса замочить ее. Тогда она запаха не имеет. И сушить нужно в местах - не на открытом огне, не на теплых батареях".

  У художниці понад півсотні учнів, які також працюють із риб’ячими кістками та лускою. Їх картини займають перші місця на всеукраїнських конкурсах.
   
  Ганна Рафаїлова, учениця: "Сложного ничего нет. Зависит от фантазии, как придумать. Если посидеть, хорошо подумать, выходят хорошие работы".
   
  Тетяна Добровольська, учениця: "Цветы в основном я делаю из костей, а вот насчет, какие мои любимые, я даже не знаю, скорее всего те, которые получаются цветы из косточек. Бывают, получаются такие красивые и необычные".
   
  Майстриня мріє відвідати з учнями Японію. Каже, хоче познайомитися з матеріалом, який походить із Тихого океану і сподівається, що це надихне її на нові сюжети.

  Юлія Божко, Євген Гончаренко, Макіївка, Донеччина, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Міста усього світу прибирають після новорічних святкувань
  Наступний матеріал
  Біля берегів Кенії потонув пасажирський пором - щонайменше 8 загиблих
  Теги: