Ліна Костенко відмовилася від поїздки до Львова [репортаж, відео]

  Творчий тур Україною Ліна Костенко перервала не відвідавши Львів. Що стало причиною відмови від зустрічі з львів`янами - достеменно не відомо. Таке рішення ухвалила відома поетеса після провокативних висловлювань деяких львівських письменників, журналістів та діячів театру, сказано у заяві видавництва "Абабагаламага". Що спричинило до зриву туру розбирався кореспондент "5 каналу" Олександр Ваврищук.

  Звістка про те, що Ліна Костенко не виступатиме у Львові, стала несподіванкою для працівників театру Марії Заньковецької. Адже квитки вже продали.

  Тарас Лисак, директор-розпорядник театру ім. Марії Заньковецької: "Попит був шалений, що квитки розійшлися дуже швидко. В касі буквально протягом одного дня, через бюро організації глядача, буквально день-два".

  Львів став єдиним містом, де на зустрічах з поетесою вирішили підзаробити. В інших містах прихильники Ліни Костенко приходили на презентацію "Записок українського самашедшего" лише з безкоштовними запрошеннями. Ложку дьогтю до львівського туру додали ще й тамтешні літератори. Роман, що має у книгарнях шалений попит, Віктор Неборак, Ігор Котик та Юрко Кучерявий розкритикували вщент. 

  Юрко Кучерявий, літературознавець, поет: "Я і не тільки я вважаю, що цей роман має величезні хиби, як роман, як новел, він часом не тримається купи, часом немає канви".

  Перерваним творчим туром зацікавилися львівські чиновники. Голова облдержадмінстрації Михайло Цимбалюк особисто намагався владнати конфлікт. Та не зміг. Тепер обіцяє запросити поетесу ближче до літа. Водночас, дивується, чому зустріч із письменницею у Львові зробили комерційною.

  Михайло Цимбалюк, голова Львівської ОДА: "Ми знали що це мають бути запрошення безкоштовні, як в інших областях, але з організаторами вже ніби вдалося цю ситуацію полагодити, але в самий останній момент Ліна Василівна прийняла таке рішення".

  Творчий тур Костенко у рамках презентації останньої книги "Записки самашедшого" розпочався 25 січня і мав тривати до 16 лютого. Усього було заплановано сім зустрічей: у Рівному, Києві, Харкові, Кривому Розі, дві у Львові та Острозі. У перших трьох містах презентація відбулася з аншлагами. Зали не вміщали охочих послухати живого класика. Кому не дісталися квитки, могли спостерігати трансляцію на вуличних екранах.  

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон, Львів, 5 канал

  Попередній матеріал
  У Ліверпулі випробували новий препарат із видалення пухлин мозку
  Наступний матеріал
  У 2010 році знищили в сорок разів більше фальсифікату ніж у попередньому
  Теги: