У 2010 році знищили в сорок разів більше фальсифікату ніж у попередньому

  У сорок разів більше знищили торік у державі фальсифікованих ліків аніж 2009-го, підрахували в Держлікінспекції. З усієї фармацевтичної продукції держави 2% - підробка. Вилучали її правоохоронці з підпільних цехів, на кордоні та навіть з прилавків аптек.

  Кип’ятити, розчиняти, розтирати в порошок - усе це робота хіміків-аналітиків. У центральній державній лабораторії з аналізу якості лікарських засобів вони щодня тестують всілякі пігулки та рідину на відповідність стандартам. Саме тут розкриваються різні секрети виробників: то менше за норму насипали речовини в капсули, то взагалі одні інгредієнти замінюють іншими.    

  Людмила Соченко,  провідний інженер: "І в порошках і в ін’єкціях можуть буть хімічні речовини, що розлагаються. Конечно, можу буть шкідливість".

  Уколоти чи проковтнути підробку - справа не хитра. Від чого погіршало не завжди можна второпати, скаржаться медики. Чи то препарат неякісний, чи то алергія проявилася. Фахівці переконують: неозброєним оком фальсифікат не відрізнити.

  Тетяна Омельянчик, хімік-аналітик: "Всё это требует предельной аккуратности, кропотливости, дотошности и опыта. Ни один препарат не поступает в аптеку без проверки. Нужно, чтобы мы проверили, чтобы там было всё, что положено".

  Утім і на прилавках аптек можуть бути сюрпризи. Чимало незареєстрованих ліків вилучаються саме звідти. Нерідко недужі стають заручниками ситуації.

  Саме на довіру покупців розраховують зловмисники. Найчастіше виготовляють двійників розкручених ліків, пересвідчилися у Всеукраїнській раді захисту прав та безпеки пацієнтів.

  Віктор Сердюк, президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів: "Відсоток ліків, які рекламуються, серед фальсифікату - у десятки разів більше. Людина замість того, щоби дійсно лікуватися ефективними ліками, займається єрундою". 

  Олексій Соловйов, голова Держслужби України з лікарських препаратів і контролю за наркотиками: "И всё это, на наш взгляд - всё дело в безконтрольной рекламе лекарственных препаратов. Нивилируется роль врача. И зачастую пациентов лечит телевизор".

  За рік в Україні кількість конфіскованих неякісних лікарських засобів із 0,05 (сотих) % виросла до двох. Як наслідок, торік українці так і не потратилися на понад два мільйони упаковок підробки.

  Людмила Голоднік, Максим Петраков, "5 канал".   

  Попередній матеріал
  Ліна Костенко відмовилася від поїздки до Львова [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  Відставки Президента в найближчі години чекають у Єгипті
  Теги: