Відставки Президента в найближчі години чекають у Єгипті

  Відставки Президента в найближчі години чекають у Єгипті. Про можливість такої заяви Хосні Мубарака заявив прем`єр-міністр. Цієї миті в Каїрі триває екстренне засідання вищого військового командування. У центрі єгипетської столиці продовжуються протести. Завтра - попередили опозиція та профспілки - на вулиці знову можуть вийти мільйони людей.

  Переговори влади з опозицією провалилися. Віце -президент Омар Сулейман намагався домовитися з протестувальниками залишити Хосні Мубарака при владі до президентських виборів. Мовляв, демократичні реформи в країні вже стартували. Утім, демонстранти на поступки не пішли. Люди блокують під`їздні шляхи до парламенту, президентського палацу та інших державних установ. Такі протести небезпечні для суспільства, - наголосив віце-президент, - і загрожують державним переворотом. А відтак, заступник Мубарака, не виключив застосування сили.

  Халіме Басаюні, протестувальниця: "Омар Сулейман нас не залякає. Йому краще вести з нами дипломатичні переговори. Він представник старої корупційної системи, а ми за повалення такого режиму. Ми стоїмо тут, щоби він зрозумів - нас не залякати".

  Яшер Юма, протестувальник: "Я був на площі Тахрір, а згодом мітингував біля парламенту. Президентський палац буде наступною будівлею, яку ми оточимо протестами допоки Мубарак не піде у відставку".

  Протести в Єгипті не залишають осторонь  культурних діячів. Залишити президентську посаду Мубарака закликав єгипетський лауреат нобелівської премії Ахмед Зевайл.

  Ахмед Зевайл, Нобелевський лауреат з хімії: "У країні справжня революція. Я такого народного повстання  ще не бачив. На вулицях здебільшого молодь і вона не відступить допоки Мубарак не піде у відставку. Економіку він довів до того, що в Єгипті майже повністю знищено середній клас. Так справи не ведуться. Настав час для нової системи".  

  Політичні протести в Єгипті поєдналися зі страйками профпспілок і значно збільшили мапу народного невдоволення. У різних містах країни тисячі працівників різних галузей, зокрема, нафтової, транспортної і медичної, долучилися до демонстрантів і вимагають підвищення зарплат та поліпшення умов праці. На завтра запланована загальнонаціональна акція протесту, на зразок Маршу Мільйона минулого тижня.

  Ганна Ільїних, "5 канал".

  Попередній матеріал
  У 2010 році знищили в сорок разів більше фальсифікату ніж у попередньому
  Наступний матеріал
  Ватикан розкритикував мобільні сповіді [репортаж, відео]
  Теги: