Ватикан розкритикував мобільні сповіді [репортаж, відео]

  Ватикан розкритикував сповідь за допомогою мобільних технологій. Щоб зняти гріхи з душі, потрібно прийти у храм і висповідатися безпосередньо священику, заявив речник святого престолу. Ті, хто уже встиг скористатися новинкою запевняють - мобільна технологія не замінить справжньої сповіді, але допоможе ретельно підготуватися.

  Висповідати гріхи за допомогою мобільного телефона. Спеціальну програму для айфонів та айпадів розробили два брати-американці зі штату Індіана. Усього за два долари новинку можна придбати в інтернет-магазині.

  Чіп Лайнен, співрозробник програми мобільної сповіді: "Я давно хотів зробити програму для Айфона та Айпада, але й гадки не мав, яку саме. Спочатку думали про щось розважальне - я великий бешкетник".

  Патрік Лайнен, співрозробник програми мобільної сповіді: "Ми розробили її для людей, які люблять часто ходити на сповіді, а також для тих, хто тривалий час не має змоги піти до церкви".

  Програма пропонує власнику цілий набір запитань для перевірки свого сумління. Наприклад, чи ретельно людина виконувала свої обов’язки, чи нікого не обдурила, чи не образила... Якщо такий гріх трапився, навпроти питання треба поставити мітку. Далі комп`ютер пропонує людині покаятися і помолитись. Утім, це не є справжньою сповіддю кажуть ті, хто встиг скористатися новинкою.

  Даніел Шайдт, римо-католицький священик: "Багато людей дуже хвилюються, коли приходять на сповідь, і тому забувають чимало із того, що хотіли сказати. Дехто з них приходить із папірцем, на якому записані гріхи. Ця електронна програма сповіді виконує роль такого ж папірця - вона фіксує свої гріхи і не треба хвилюватися, що забули щось важливе".

  Майкл Рижинський, ієзуїт з Канади: "Ви насправді не сповідаєтесь через мобільний телефон, він просто допомагає вам підготуватися до справжньої сповіді. Ви згадуєте, що мучить вашу совість, молитеся. Ця програма також нагадує вам про каяття".

  Спочатку католицькі спільноти США та Великої Британії схвалили новинку. Але реакція безпосередньо Ватикану на мобільну сповідь - це спростувала. Католики не мають права сповідатися за допомогою жодних новітніх технології, заявив речник святого престолу Федеріко Ломбарді. Для здійснення цього таїнства обов`язкова присутність у храмі і діалог зі священиком.

  Нонна Стефанова, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Відставки Президента в найближчі години чекають у Єгипті
  Наступний матеріал
  Нарешті знайшовся київський міський голова
  Теги: