Нарешті знайшовся київський міський голова

  Мер знайшовся, але депутати не можуть зібратись на сесію. Її відклали на тиждень. Тим часом увесь Київ від простих громадян до прем`єра обговорювали велике повернення Леоніда Черновецького.

  Журналіст "5 каналу": "Відкриття 7 сесії Київради 6 скликання переносили вже двічі. Вперше у 2011 році столичні депутати мали зустрітися 3 лютого, потім - 10-го. Однак і сьогодні двері сесійної зали лишаються зачиненими щонайменше на тиждень. Офіційне пояснення - це необхідність доопрацювання проектів-рішень порядку денного. Неофіційне - це інерв`ю мера Києва Леоніда Черновецького "5 каналу" напередодні.

  Його чекали півроку. Він з`явився зненацька  і на телебаченні. Почав із спростування чуток: заяви про звільнення не писав, політичного притулку в Ізраїлі не просив. 

  Леонід Черновецький, київський міський голова: "Заяви про відставку я не писав. Повідомлення, яке прозвучало від заступника голови Верховної Ради Миколи Томенка - це брехня, просто дрібна політична капость".

  Ці півроку мер подорожував Європою та гостював у Грузії. Відпочинок поєднував із роботою. У стінах мерії не хотів лишатися через образу і розчарування.

  Леонід Черновецький, київський міський голова: "Для меня было разочарованием, когда Верховный Совет Украины разделил мои полномочия. На самом деле, я полагаю, в этом большой необходимости не было. У нас с Поповым, когда он был первым заместителем и сейчас, когда он глава администрации сложились хорошие партнёрские, уважительные отношения". 

  Поява у Києві - це черговий хід Черновецького у політичному двобої з регіоналами - вважає опозиція.  Це - відповідь на законопроект Кабміну, що надає депутатам право двома третинами голосів відправити у відставку мера. При цьому дострокові вибори не обов`язкові. За словами Тетяни Меліхової, функції міського голови зможе виконувати секретар Київради - Олесь Довгий або інший вигідний владі політик. 

  Тетяна Меліхова, голова фракції БЮТ у Київраді: "Лесь Довгий поки буде виконувати обов`язки, коли усунуть мера. А потім Лесь Довгий секретар міняється на кого завгодно, тому буде дуже слухняна кандидатура, тому що треба всього 61 голос, половина - для того, щоб міняти на більш зручнішого секретаря".  

  Щоби зібрати дві третини голосів для відставки мера - на зраду має піти Блок Леоніда Черновецького. Олександр Черненко, голова комітету виборців України: "Контрольний пакет тут буде у фракції самого БЧ. ми розуміємо, що там дуже мало відданих фанатиків Леоніда Михайолвича. Там люди абсолютно прагматичні як вни себе поведуть у цій ситуації залежить від них - чи буде ці дві третини голосів чи ні".

   Алла Шлапак, співголова фракції БЛЧ у Київраді: "Дві третини голосів ніколи не знайдеться у Київраді, тому шо фракія БЛЧ є єдиною і у нас немає різних думок з приводу ролі Леоніда Михайловича". 

  Утім, чи знадобляться такі рокіровки, експерти сумніваються. Зміни до закону - це ще один гачок, яким триматиме мера центральна влада.

  Олександр Черненко, голова комітету виборців України: "Прийняття змін до закону - це елемент шантажу, елемент такої сокири, яка замахнулась, але в найближчому часі очікувати, що ці норми закону будуть застосовуватися - я думаю не варто".

  Не варто чекати і дострокових виборів. Їх не буде, доки рейтинг кандидата на посаду мера від влади лишається невисоким. Сам Леонід Михайлович балотуватися на посаду міського голови більше не збирається. Крісло мера хоче змінити на крісло народного депутата.

  Леонід Черновецький, київський міський голова: "Скорее всего, я в 2012 году на мэра баллотироваться не стану. Но в парламент наверняка, тем более, что я воспитал многих молодых ребят, которые достойно могли бы представлять народ Украины в высшем законодательном органе и за рубежом. Это хорошие ребята, порядочные моральные у которых есть совесть".

  А поки що Леонід Черновецький працюватиме, запевняє прем`єр-міністр.   

  Микола Азаров, прем`єр-міністр України: "Я з ним бачився. Леонід Михайлович настроєний працювати. У них нормальне взаєморозуміння з головою адміністрації Олександром Поповим".

  Світлана Одаренко, Олександр Котельников, "5-й канал". 

  Попередній матеріал
  Ватикан розкритикував мобільні сповіді [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  Азаров виступає за передачу Софії Київської у підпорядкування Мінкультури
  Теги: