5 канал

Кириленко розповів про схему, за якою недоброчесні радіостанції обходять закон про квоти на українську пісню

Домовленість треба буде переглянути, щоб від ефірного часу було 25% україномовних пісень, незалежно від того, яка тривалість пісні

Унаслідок дії закону про квоти на радіо стало більше українських пісень. Про таке в ефірі "5 каналу" в програмі "Погляд" сказав віце-прем’єра В’ячеслава Кириленко.

"Сьогодні виповнюється місяць, як введено цей закон. Був три місяці перехідний період, всі підготувалися. Тепер якщо побігати по радіостанціях, поперемикати, то українськомовної пісні дуже багато, вона є. Це поки що 25%, наступний рік – 30% квота, а у 2018 році буде 35%. Моніторинг здійснює Національний комітет телебачення і радіомовлення згідно з законом. Але дуже дієвим є громадський моніторинг, бо навколо цього законопроекту були місцями запеклі дискусії. Громадськість відіграла вирішальну роль", – сказав політик.

Кириленко також додав: "В основному грубих порушень нема, є радіостанції, які 21% дають, а не 25%".

Він також сказав, що існують певні зловживання на радіостанціях. "Деякі дуже хитрі діячі намагаються рахувати від кількості пісень, а не від кількості ефірного часу. Пісні скорочують згідно з Меморандумом, підписаним з радіомовниками й Нацрадою. … Порахували по кількості пісень 25% і українськомовні пісні максимально короткі – 90 секунд, як написано в меморандумі. Вони ставлять 91 секунду. І вважають, що по кількості пісень квота виконана, а по частці ефірного часу вона не виконується – 25%. … Якщо це буде використано радіостанціями як зловживання, то цей Меморандум треба буде переглянути, щоб від ефірного часу 25% незалежно від того, яка тривалість пісні".  

Як повідомляв 5.ua,  18 листопада 2016 року член Нацради заявив, що чотири українські радіостанції порушили закон про квоти

Попередній матеріал
Держбюджет-2017 буде ухвалений вчасно, попри відхилення у ВР законопроекту "про спецконфіскації" – нардеп
Наступний матеріал
У НАЗК розповіли, хто отримає повний доступ до е-декларацій
Теги:
Loading...

Кириленко: Закон про квоти на українську пісню набуде чинності на початку листопада

Кириленко розповів про умови ліцензування радіостанцій згідно з законом про квоти для українських пісень

Нацрада з питань телерадіомовлення: закон квотування українських пісень стосується тільки радіо

Законопроекти про квоту української музики в радіоефірі повернули на розгляд