Надрукували кістку на 3D принтері й пересадили пацієнту. У Львові хірурги видалили онкохворій дитині частину ураженої кістки та встановили надрукований імплантат, який ростиме разом із хлопчиком. Оперували дитину лікарі зі Львова, Києва та Івано-Франківська. Як усе відбувалося – розповість Анастасія Ярмоловська.
Богданчику Мартинюку 8 років. Хлопчик з Івано-Франківщини. Дитина вже вдруге бореться зі страшною недугою. У 3 роки йому діагностували рак печінки. Тоді він мав складну операцію з видалення пухлини разом із жовчним міхуром. Згодом хлопчик пішов до школи та важке захворювання знову наздогнало. Цього разу рак уразив кістку.
"Просто прийшов зі школи додому і сказав, що болить ніжка, це один день. Може, й раніше говорив, ми не звернули уваги. Подумали, що вдарився під час футболу, чи на велосипеді, або що. А потім побачили набряк і одразу звернулися до нашого лікаря. Зробили МРТ, яке показало, що є проблемка", – розповідає батько хлопчика Богдан Мартинюк.
Богдану діагностували саркому Юїнга – це тип раку кістки, який найчастіше трапляється в дітей та підлітків. Злоякісна пухлина вразила 28 см стегнової кістки хлопчика. Щоб зберегти ногу дитини, об‘єдналися лікарі з різних міст України. Медики видалили уражену частину та вживили на її місце імплант.
"Найперше питання у батьків стояло: чи залишиться кінцівка. Ми все зробили, щоб вона залишилася. В Богданчика дуже багато мрій, планів на життя і ми постараємося йому допомогти втілити їх. Він дуже хороший, мудрий хлопчик", – каже лікар-онколог Івано-Франківської дитячої обласної клінічної лікарні Юрій Томащук.
Імплант надрукували київські інженери на 3D–принтері. Вони створили три варіанти різної довжини, з огляду на те, що дитина буде рости.
"Нам потрібно було розрахувати декілька варіантів. Приблизно місяць ми проєктували та десь два тижні виготовляли. Але все повністю зроблене в Україні, українськими спеціалістами, на українському виробництві у місті", – каже головна інженерка лабораторії медичного 3D–друку Світлана Бурбурська.
Богдан уже повернувся додому в Івано-Франківськ та продовжує лікування. Попереду в нього – кілька курсів хіміо- та променевої терапії, а також трансплантація кісткового мозку.
Анастасія Ярмоловська, Львів, "5 канал"
Читайте також: "Втратив око й частину щелепи": у "Повернись живим" розповіли, як лікарі відновлювали понівечене обличчя бійцеві 14-ї ОМБр
Дивіться відео: Осколок зайшов у ногу, поламав кістку, вирвав нерви: лікарі повернули бійцю ЗСУ можливість ходити
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.