Кліп на підтримку протестувальників у Білорусі
Кліп на підтримку протестувальників у Білорусі 5 канал

"Героям": українські музиканти присвятили пісню українцям і білорусам, які повстали за свої права

Читайте по-русски
Музика, що стирає кордони, стає лейтмотивом буремних подій та допомагає вистояти у найтемніші часи

Вона не має фізичної сили та все одно дає захист і підносить дух. Музика здатна окриляти та підтримати тоді, коли здається – виходу вже немає. Як колись Україну, а нині буремну Білорусь – підтримують музиканти своєю творчістю та чіткою громадянською позицією. Коли тобі не все одно, на світ народжуються ідеї та їхні втілення. Про підтримку та небайдужість мовою слів та музики далі у репортажі кореспондентки "5 каналу" Олени Рибінської.

Музика, що стирає кордони, стає лейтмотивом буремних подій та допомагає вистояти у найтемніші часи. Коли поруч не можеш стати фізично – твоя музика та слова можуть стати щитом від кийків свавілля.

Одні висловлювали "глибоке занепокоєння" Україні 2013-го, після побиття студентів на Майдані. Інші, того ж дня на концертній сцені у Литві показали кадри жорстокого беркутівського розгону, відзнятого "5 каналом".

За тиждень "Ляпіс Трубецкой" та його лідер Сергій Міхалок уже на київському Майдані – з-поміж перших артистів, що посіли чітку позицію. Згодом трек Ляпіса – "Воїни світла", що був написаний раніше стає одним із лейтмотивів Революції Гідності.

"Своїм прикладом ви показали, що можна не тільки боротися за свої громадянські права і свободи, а дати відсіч політичному державному і поліцейському свавіллю", – казав Сергій Міхалок.

На той момент Міхалок уже три роки під забороною у рідній Білорусі за висловлювання в бік президента Олександра Лукашенка. 2010-го, після президентських виборів, також кийками розганяли невдоволених результатами білорусів. Минає 10 років – білоруські силовики знову б'ють людей, тільки цього разу всіх, хто трапляється на очі. Причина знущань - знову ж таки, незгода з результатами так званих виборів "імені Лукашенка".

І знову частина світу і людей "поза політикою" і з "глибоким занепокоєнням", інші роблять свою справу. Пісня "Героям" спочатку була присвятою українським мужнім та незламним. Буремні події в Білорусі змінюють громадянський вектор музикантів.

"Мені здалося це чесним присвятити цю пісню цим людям. Можливо, тим самим допомогти їм зібратися з духом, з думками, з силами і відстояти незалежність держави", – каже Сергій Танчинець, лідер гурту "БЕZ ОБМЕЖЕНЬ".

Докупи покликали таких, як і самі - з позицією, хто не боїться говорити про власну ідентичність, мову та є лідерами суспільних думок. KOZAK SYSTEM, "СКАЙ", саунд-продюсер Артур Даніелян та десятки тих, хто підтримав ідею. За декілька днів – світ побачив спільну роботу. Додали особливість – частина треку звучить білоруською.

"Коли в тобі кипить і щира емоція, і синергія з друзями і виходить міцна робота. Так формується громадянське суспільство і чим масовіше буде реагувати на свавілля влада, тим скоріше відбудеться громадянська країна", – каже Іван Леньо, вокаліст гурту KOZAK SYSTEM.

Кримець Ахтем Сеїтаблаєв та його родина на собі відчули гоніння через власну ідентичність – під час депортації у Радянському Союзі, а нині – під окупацією Росії.

"Попри все вірити, і коли тебе підтримують, кажуть, що ти не один – як на мене це не погана справа. Роби те, що можеш на своєму місці", – відзначає актор та режисер Ахтем Сеїтаблаєв.

Музика не має фізичної сили, броні від ударів кийків і знущань. Та вона звучить незламним лейтмотивом у серці під пострілами та катуваннями. Адже ідею незламних і сильних духом ніщо не зупинить, бо її час настав.

Олена Рибінська, Іван Лємєнов, "5 канал"

Попередній матеріал
Прапор – під водою, у повітрі, на маяку: як в Одесі відзначали День Державного стяга – сюжет
Наступний матеріал
"Незалежність. Боротьба триває" – святковий телемарафон на "5 каналі"
Loading...

Протести у Мінську: сотні жінок вишикувалися в живий ланцюг проти міліцейського свавілля

Зеленський пояснив позицію щодо протестів у Білорусі: "Не можна допускати кровопролиття"

Ситуація у Білорусі: Лукашенко привів війська у повну бойову готовність

Тихановська не планує висувати свою кандидатуру на повторних виборах президента Білорусі – заява

"Лукашенко зробив найбільше, щоб втратити свою владу" – Висоцький

Що сказала Путіну дружина Навального; реакція Зеленського на можливий витік інформації з ОП – "Інфовечір"