Фільм 'Війна химер'
Фільм 'Війна химер' 5 канал

На основі реальних подій: дивіться стрічку "Війна химер" на "5 каналі"

Цієї суботи та неділі, 13 та 14 жовтня, до Дня захисника України, о 22:05 "5 канал" презентує документальну стрічку "Війна химер"

Стрічка Анастасії та Марії Старожицьких "Війна химер" – це особиста історія про війну, кохання та смерть, зафільмована її безпосередніми учасниками. За словами режисерки фільму Анастасії Старожицької, вони не знімали кіно, а проживали його, інколи вмикаючи камеру.

Це художня стрічка, відзнята на основі документального матеріалу, в центрі сюжету якої – історія бійця з позивним "Лавр", Валерія Лавренова, який після Революції Гідності пішов добровольцем на війну, потрапив в "Іловайський котел", втратив своїх побратимів, але вижив, і його дівчини Анастасії, режисерки фільму, та їхньої спроби спільного життя після всього побаченого і пережитого.

Анастасія Старожицька відверто й чесно показує, як вони намагалися жити спільним життям після повернення хлопця з війни, як день за днем між ними виростала прірва завдовжки в той жахливий досвід, який приніс із собою "Лавр" із фронту. Нерозуміння, біль, спроби повернути старе життя. Зрештою, Настя вирішує поїхати з коханим на війну, щоб на власні очі побачити те, що назавжди змінило "Лавра", відчути й пережити те, що в подальшому назавжди змінить її саму.

"Доки ми створювали цей фільм, фільм створював нас. Тому в певний час довелося стати його персонажами і з'явитися в ньому. "Війна химер" – це досвід нашого життя останніх трьох років. Те, чим ми дихали, чому раділи, що дратувало, через що сумували. Такі уривки життя, з'єднані у клаптикову ковдру, печворк, саме так ми і визначаємо жанр нашої стрічки", – Анастасія Старожицька.

"Лавр": "Правда війни, вона ганебна, і ніхто з тих, хто знає, її не розповість. Та нікому й розповідати, ніхто й не хоче знати цієї правди. А яка вона, та правда? Страшна, ось яка".

Дивіться цієї суботи та неділі, 13 та 14 жовтня, документальний фільм "Війна химер" і дізнайтеся правду про війну о 22:05 на "5 каналі".

Дивіться також фотогалерею: 

Перші кадри зі зйомок українського екшену "Захар Беркут"

зйомки фільму 'Захар Беркут'
/
зйомки фільму 'Захар Беркут'
/
зйомки фільму 'Захар Беркут'
/
зйомки фільму 'Захар Беркут'
/
Зйомки фільму 'Захар Беркут'
/
зйомки фільму 'Захар Беркут'
/
зйомки фільму 'Захар Беркут'
/

Попередній матеріал
Порошенко: В Україні є три бренди, від яких найбільше корчить Москву
Наступний матеріал
"Смердить і палає": окупанти обстріляли захисників Авдіївки боєприпасами з невідомою речовиною