Вишиті сорочки
Вишиті сорочки 5 канал

День вишиванки: журналісти "5 каналу" показали свої вишиті сорочки, яким понад 100 років

Читайте по-русски
Сорочка мрії Лесі Головатої вартує понад півтори тисячі доларів

День вишиванки святкують українці. Його започаткували у 2006-му році студенти Чернівецького національного університету. Відзначають цей день щороку в третій четвер травня. Традиційний український одяг вдягають цього дня тисячі людей не лише в нашій країні, а по всьому світу. Зазвичай по всій країні та за кордоном відбуваються святкові заходи. Але цього року – карантин дещо обмежив такі можливості. Утім, уся столична і не тільки редакція "5 каналу" долучилася до свята і рясніє різноманітними вишиванками. І кореспондентка "5 каналу" Валерія Павленко також.

"Зазвичай я дуже довго обираю, що вдягнути на роботу. Адже маю цілу купу сорочок. Ось одна. Друга. Третя. Але не сьогодні! Сьогодні День вишиванки. Тож обирати довго – не довелося", – говорить Павленко.

І додає: "У мене вишиванка лише одна. Але я знаю, в кого є більше. Ходімо, покажу!"

Кореспондентка "5 каналу" Леся Головата зустрічає знімальну групу в народному одязі. Вона от уже 15 років збирає вишиванки. І з кожною сорочкою пов'язана особлива історія.

"Вона була перша. Відколи я зрозуміла, що це саме те, що я хочу носити, і було би дуже добре, якби це можна було робити на щодень", – каже Леся Головата.

Нині в домашній колекції Лесі з'явилася ювілейна – десята вишиванка.

"Тому що зазвичай давні речі мають якісь пошкодження. Цю вишиванку – гуцульську – вона є з верховини. В соцмережі виставила людина і я зрозуміла, що це моя. Вона на мене чекала", – говорить Леся Головата.

Не турбує Лесю ані розмір вишитої сорочки, ані маленькі плями на ній. Каже, це не дивина для вишиванки, якій понад 100 років.

"Бачиш? Вона трохи завелика. Але не піднімається у мене рука хоча би якісь робити мінімальні корективи", – розповідає Леся Головата.

От тільки скільки ж коштує кожен із цих витворів мистецтва, Леся не зізнається. Лише прошепотіла, що сорочка її мрії вартує понад півтори тисячі доларів.

"Якщо я вам це скажу – про це дізнається мій чоловік і тоді у мене будуть проблеми! Але це серйозні суми. Тобто зазвичай мені доводиться накопичити якусь суму для того, щоб розжитися якоюсь вишиванкою", – додає журналістка.

Леся Головата радо би одягнула половину журналістів столичної редакції у свої вишиванки. Втім, як з'ясувалося, цього не треба. Кожен має власну.

"Це взагалі мамина вишиванка. Моя мама – актриса Галина Стефанова, – їй цю вишиванку подарували глядачі. Практично кожного року відколи є це свято – завжди дуже приємно. Ми готуємося до цього насправді як до якоїсь великої події", – каже Нонна Стефанова, редакторка новин міжнародного відділу.

Для усього колективу "5 каналу" вона вже стала традицією.

"Я виховувалася в ту далеку епоху радянську, совкову – у нас тоді взагалі не було такого свята як День вишиванки. Коли з'явилося оце свято – я нарешті відчула, що я знайшла своє коріння, свій рід", – каже Людмила Загайнова, редакторка новин регіонального відділу.

А нині вишиванка – це код української нації. Від якої з'являється усмішка, каже випускова редакторка "5 каналу" – Ірина Тафій.

"Вишиванка – це для мене завжди свято. Завжди урочистість. Коли я її одягаю – у мене піднесений настрій", – додає Ірина Тафій.

І це стосується не лише столичної редакції "5 каналу". Марта Шикула – кореспондентка зі Львова – похизувалася своєю вишиванкою. Адже візерунок на ній особливий.

"На Львівщині немає помешкання, де б не було вишитого рушника чи національного строю. На мені сорочка з давнім бойківським узором, йому приблизно 120 років. На вишиванці переважає червоний колір, бойки вірили, що він є оберегом від поганих думок та заздрісних людей. Це моя гордість, код моєї нації, у вишиванці почуваю себе, ніби в найдорожчому вбранні світу", – говорить Марта Шикула.

Валерія Павленко, Мирослав Солонар, Едвард Белінський, "5 канал"

Попередній матеріал
Чи втратить Україна прихильність США через необачні коментарі Зеленського щодо "плівок Деркача" – "ІнфоВечір"
Наступний матеріал
Для успішної роботи медичної реформи МОЗ мала очолити людина, яка працювала з нею – ексзаступниця голови МОЗ
Loading...

День вишиванки: журналісти "5 каналу" розповіли історії своїх сорочок – включення

15 старовинних фото людей у вишиванках, від яких перехоплює подих

Родина Порошенків закликала українців провести парад вишиванок у соцмережах – відео

День вишиванки-2020: Google привітав українців яскравим дудлом

Українська вишиванка: історія, символіка та особливості – від Карпат до Донбасу

Мода по-королівськи: бельгійська принцеса вдягнула до школи вишиванку