Харківський PRIME Orchestra
Харківський PRIME Orchestra 5 канал

26 інструментів та голоси хору: як харківський оркестр дистанційно записав музику і що з цього вийшло

Читайте по-русски
Композицію музиканти створили за 9 днів

Музикою по карантину або як зіграти дистанційно так, щоби вийшов злагоджений музичний твір. Досвідом може поділитися Харківський музичний оркестр симфо-шоу. Через епідемію коронавірусу він змушений був відкласти 28 концертів по Україні і за кордоном. Але від творчості музиканти не відмовилися. Як вони вирішили підтримати українців у карантинний час, уже почула кореспондентка "5-го" Оксана Нечепоренко.

Музикант Олексій Хорольський виходить на вулицю двічі на день, щоб вигуляти свого собаку Інді. Решту часу дотримується загальних правил карантину.

"Сидіть вдома не складно насправді, просто складно швидше перебудуватися. Чим займатися більше. Але це час, щоб добре все обміркувати, підтягнути якісь недороблені справи", – каже керівник оркестру PRIME Orchestra Олексій Хорольський.

Харківський симфо-шоу оркестр, яким керує Олександр, створює оригінальні симфонічні інтерпретації класики та сучасної музики. Цієї весни музиканти мали побувати на гастролях у 28 містах України та за кордоном. Натомість останній концерт відіграли 12 березня. Щоби не марнувати час, вирішили записати дистанційну версію виступу оркестру.

"Це відео ми вирішили зробити для того, щоб підтримати один одного і наших глядачів, які постійно питалися, коли ми з вами зустрінемося. Чи будуть концерти? А також для того, щоб внести позитив в інформаційний потік", – зауважив співпродюсер та режисер PRIME Orchestra Юрій Рибалка.

Сам на сам з електронним метрономом. Саме так записував партію Олексій Хорольський. Його колеги свої інструменти записували телефоном.

"У нас було зумовлене число тактів для вступу. І так кожен присилав записи, ми їх формували по групах", – пояснив керівник оркестру.

Найкропіткіший процес – робота зі звуком – дісталася Олексію. До купи довелося зібрати звучання 26 інструментів та голоси хору.

Композицію музиканти створили за 9 днів. Це мікс музичних партій виконавців, які грають у себе вдома по різних містах країни.

Музиканти сподіваються, що влітку вони зможуть поновити гастролі, а до того часу закликають усіх залишатися вдома і обіцяють нові музичні сюрпризи.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

 

 

Попередній матеріал
COVID-19 – посилення карантину: Засідання уряду під головуванням Дениса Шмигаля – завершено
Наступний матеріал
У Рівному троє працівників СБУ захворіли на COVID-19
Loading...

Українська Вікіпедія відзначила ювілейну статтю – мільйонну

"Євробачення-2020" скасували через коронавірус

Заспівали гімн та розгорнули 20-метровий прапор – у Львові відзначили перше виконання головної пісні країни

Серед нащадків Тараса Шевченка – Герой Болгарії та Людина року в США

На масштабному концерті "KOZAK SYSTEM" Петра Порошенка зустріли оплесками

Про етно і "Ванюшу": Кондратюк прокоментував пост Тополі та шанси Go_A перемогти на "Євробаченні"