5 канал

Це наше "ноу-хау": Директор Департаменту соціальної політики КМДА розповів про єдиний механізм у світі, що застосований в Україні

Директор департаменту соціальної політики Юрій Крикунов під час відео-конференції на 5.ua розвіяв головний міф щодо субсидій та розповів, до чого призведе підвищення мінімальної зарплати

КІЛЬКІСТЬ СУБСИДІАНТІВ У КИЄВІ МЕНША, ЧЕРЕЗ ВЕЛИКУ КІЛЬКІСТЬ НЕЛЕГАЛЬНОЇ ОРЕНДИ КВАРТИР

– Доброго дня, шановні глядачі. Сьогодні у нас в гостях директор департаменту соціальної політики Юрій Крикунов. Вітаю, раді вас бачити у нас в студії.

– Доброго дня.

– Сьогодні, ми поговоримо на важливу соціальну тему – це субсидії. Розкажемо про те, хто може подаватися на субсидії та як відбуватиметься процес переоформлення саме в місті Києві. Почнемо нашу розмову, напевно, з найсвіжішої новини на сьогодні – те, що кияни отримали платіжки за опалення з помилками. По-перше, чому це сталося і що робити людям, які їх отримали?

– Запитання, чому так сталося – не до нас. Хочу роз'яснити: "Київенерго" тільки називається "Київенерго", насправді у Київської міської влади в межах компанії "Київенерго" немає жодного відсотку впливу. Є 25% у держави… Тобто київська міська влада і "Київенерго" будують свої стосунки виключно на переговорній основі. Тому, чому так відбулося, для нас так само загадка. Я можу тільки сказати, що висловлювання Володимира Борисовича Гройсмана, що це просто диверсія, яку зробило "Київенерго", це, мабуть, абсолютно правильний підхід і правильне тлумачення того, що відбулося.

– Давайте поговоримо про те, коли людина отримала таку платіжку, що вона має робити? Платити чи ні?

– У першу чергу, я думаю, що не нервувати. Треба зберігати здоровий глузд, гарний настрій та спробувати розібратися. Вам потрібно звернутися до енергопостачальника, компанії, і перепитати, чому саме я отримав таки тариф та з чим це пов’язано. Офіційно чи ні, прийшовши в гості, зателефонувавши чи написавши листа. Якщо, на вашу думку, тариф занадто високий – краще перепитати. Нічого страшного, якщо ви не оплатите цю суму зараз, навіть якщо цей тариф виявиться виправданим, біди не буде від того, що заплатите пізніше, доки отримаєте відповідь.

– А якщо заплатив, то, в принципі, так само не нервувати.

– Так, якщо ви заплатили надмірну суму, звичайно, вона вам буде перерахована, врахована і повернута. Я не виключаю, що це "Київенерго" зробило, що як, а я вставлю за два місяці про всяк випадок. Хтось заплатить – дякую, наступного місяця доведеться платити менше. Ми знаємо, що з рахунками "Київенерго" є великі проблеми, можливо в такий спосіб вони намагаються отримати ті кошти, яких їм не вистачає.

– Наступне питання щодо статистики по Києву, щодо субсидій за опалювальний сезон. Якщо порівнювати з минулим, вона виросла чи зменшилась?

– Справді, спробуємо дати трішки цифр, в межах розумного, не будемо перенавантажувати. Тому скажемо так – усього по Києву станом на сьогодні оформлено понад 200 тисяч житлових будинків, які отримали субсидії, з близько мільйона, яких ми обліковуємо, тобто десь 21 %. У цілому по Україні цей показник десь близько 40%. Це пов’язано, по-перше, з тим, що офіційна зарплата в Києві складає 8600 грн, що майже вдвічі більше, ніж середня по Україні. Там 4500 грн. У Києві досить велика кількість квартир, які здаються в оренду нелегально, це також приводить до того, що кількість субсидіантів у Києві менша. Погано це чи добре? З моєї точки зору, Київ у даному випадку демонструє більш здорові макроекономічні показники. Економіка, в якій 40% чогось потрапляє під дотування, під субсидіювання, з моєї точки зору, не зовсім здорова. Взагалі субсидія – це не дуже добре, краще, щоб у людей вистачало коштів сплачувати за комунальні платежі. Порівняно з аналогічним періодом минулого року, зараз у нас біля 21% охоплено субсидіями, рік тому в нас було десь 12,7%, а у 2014 році цей відсоток взагалі не досягав 40 тисяч, тобто він був у п’ять разів менший, ніж зараз. Що стосується того, наскільки активно люди йдуть. Зараз по Україні, десь днів десять тому, фіксувалися 97 тисяч звернень за субсидіями на тиждень. Доволі велика цифра, але рік тому, ця цифра становила 150 тисяч на тиждень, при цьому по Києву кількість звернень на тиждень не досягає тисячі. 800 чи 850 – десь так. Тобто ми не маємо сплеску, і це пов’язано з тим, думаю, що ті кияни, які вважали, що їм ця субсидія потрібна, вже звернулися до нас. Ті, хто не звернулися, ймовірніше за все, з різних міркувань, вважають, що їм субсидія не потрібна. Можливо, сьогоднішнє збільшення тарифів і буде спонукати до того, що вони звернуться, але це не буде навантаження, не буде черг, паніки, я в цьому абсолютно переконаний, мабуть, ми до цього готові.

ПІДВИЩЕННЯ МІНІМАЛЬНОЇ ЗАРПЛАТИ ПРИВЕДЕ, МОЖЛИВО, ДО ЧЕРГОВОГО ЗРОСТАННЯ ЦІН, У ТОМУ ЧИСЛІ І НА КОМУНАЛЬНІ ТАРИФИ

– Наступне запитання щодо підвищення мінімальної зарплати в Україні. Чи вплине це на перерахунок субсидій?

– Раніше чи пізніше, безумовно, має вплинути. Бо що таке субсидія? Це різниця між тим, що родина, виходячи зі свого складу, з рівня свого доходу, тієї площі, яку вона займає, і з мінімальних соціальних стандартів, вимушена сплачувати за комунальні платежі. Припустимо, це 100 чогось, і тим, що вам нараховано з боку енергопостачальної компанії, наприклад 200. Між 100 і 200 – різниця 100, отже вам буде нарахована субсидія в межах 100 чогось. Якщо збільшилися ваші доходи, а вони мають збільшитися, після того як зросла мінімальна зарплата, відповідно рівень субсидій має трохи зменшитися. Але якщо розглянути з точку зору макропоказників, підвищення мінімальної зарплати приведе, скоріше за все, до чергового збільшення цін, в тому числі в кінці кінців і на комунальні тарифи так само, мабуть, і відповідно там теж відбудуться зміни. І головне – при розрахунку субсидій враховується рівень вашого доходу за попередній рік, тобто те, що рівень доходу збільшиться з 2017 року, ми відчуємо лише у 2018 році. А до того моменту ситуація в той чи інший спосіб буде якось стабілізована.

Доволі складне питання щодо переселенців. Що потрібно, щоб отримати субсидію таким людям у Києві і якщо, наприклад, людина знімає квартиру?

– Ну, це напевно найбільш гостре і болісне питання. Справа у тім, що переселенці і так вже декілька разів безневинно постраждалі і, в даному випадку, з точки зору нарахування субсидій, вони будуть так само страждати. Справа у тому, що для того щоб отримувати субсидії, потрібно бути або власником помешкання, або мати офіційний договір оренди даного помешкання. Наскільки мені відомо, як правило, вимушено переселені особи не мають офіційно оформлених договорів про оренду, тобто все те житло, яким вони користуються, умовно кажучи, вони користуються поза правовим полем. І в такому випадку субсидія не може бути нарахована, бо сьогоднішній механізм нарахування субсидії не має можливості нараховувати для внутрішньо переміщених осіб. Винятком є невелика кількість офіційно укладених договорів, при цьому держава в мінімальному обсязі, але все ж таки компенсує цим особам витрати на сплату комунальних послуг, якщо людина не працює, і половина від цієї суми, якщо людина працює.

5 канал

– Скажіть, а які причини можуть стати відмовою у наданні субсидії?

– Насправді єдиною реальною підставою є наявність дороговартісного придбання за попередній звітній період. Під ним законотворень розуміє будь-яке придбання на суму понад 50 тисяч гривень, і я не хотів би зараз обговорювати цю межу, тобто це поза межами моєї компетенції, але вона встановлена. Якщо ви придбали автівку, будинок, прикраси, оплатили поїздку чи навчання на суму від 50 тисяч гривень, це говорить про те, що ваш рівень доходу дозволяє вам робити такі придбання, а відповідно субсидія вам не надається. Тут є певне виключення, для їх розглядів існують комісії при районних державних адміністраціях. Яке може бути припущення? Припустімо, що ви щось продали дороговартісне і щось купили. Тобто у вас немає сталого доходу і це виняток, або ви отримали спадок і на нього зробили якесь придбання. У цьому випадку, наскільки я знаю саме практику розгляду у Києві, комісія приймає рішення на користь позивача. А якщо у вас нічим не підтверджене придбання, значить ви маєте неофіційне джерело доходу.

З ЛЮДИНИ, ЯКА СВІДОМО ВИКРИВЛИЛА ІНФОРМАЦІЮ У ДЕКЛАРІЦІЇ ПРО ДОХОДИ, МОЖУТЬ ЗТЯГНУТИ СУБСИДІЮ В ПОДВІЙНОМУ РОЗМІРІ

– А чи передбачена відповідальність людини, яка отримала субсидію, надавши недостовірні дані, і чи були випадки, коли субсидію забирали?

– Цікаве питання. Перша редакція постанови Кабінету міністрів про новий порядок отримання субсидій справді передбачала, що у випадку, якщо буде доведено або буде встановлено, що людина свідомо викривила дані в декларації, то можуть забрати субсидію в подвійному розмірі. Було відстеження, що цей механізм дуже настрашив людей і вони, про всяк випадок, вирішили, що краще не оформлювати субсидії аби не гратися з державою, бо ми всі знаємо, що азартні ігри з державою приводять лише до поразки. Тому держава справді слідкувала за цим, і люди з великою обережністю стали підходити до цього питання, і ця норма була скасована. На сьогоднішній момент існує такий порядок, що якщо буде встановлено, що вам надміру нарахована субсидія, то буде зроблений перерахунок і виключно сума надміру сплаченої субсидії буде утримана з подальших нарахувань субсидій. Станом на сьогодні мені невідомі випадки у Києві, коли б субсидію намагалися повернути назад. Є випадки, коли при проведенні автоматичного перерахунку під час обміну даними з Фіскальною службою або Пенсійним фондом ми побачили, що в людини змінилися, я сподіваюся, на кращий бік доходи, субсидія може бути перерахована, але жодного випадку повернення, тим більше примусового повернення надміру перерахованої субсидією не зафіксовано.

– Скажіть, як отримати субсидію, якщо в квартирі приписані повнолітні діти, але фактично вони не проживають з батьками?

– Необов’язково діти, а будь-які родичі. Це, насправді, відома ситуація, яка є в нашій країні, коли там зареєстровано там десять людей, або навпаки зареєстрована одна, а проживає сім. Що таке субсидія, тобто як її оформити? Подається два документи: заява і декларація. І в декларації є така графа, як примітка, там ми перераховуємо всіх членів родини. Якщо людина фактично не проживає за цією адресою, то там, де примітка, просто вписуєте "фактично не проживає". І ми коли оформлюємо, то беремо це до уваги. Тобто всі наші управління соціального захисту, якщо є така помітка, автоматично враховують, що ця людина там не проживає. Інша справа, що з часом це буде перевірено. Тобто умовно у вас зареєстровано п’ять осіб, проживає фактично двоє і ви написали навпроти трьох, що фактично не проживають. Далі соціальні працівники разом із працівниками житлово-комунальних установ можуть прийти подивитися і шляхом опитування сусідів встановити, що справді проживають тут тільки дві особи і тоді – все, у вас немає ніяких проблем і так далі.

НЕПОГАШЕННЯ БОРГУ ЗА КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ НЕ ВПЛИВАЄ НА НАДАННЯ СУБСИДІЇ

– Дякую за відповідь. Тепер ми переходимо до блоку питань від наших читачів. Питання надійшло з Facebook від Андрія Блащука. Людина, якій призначено субсидію, мала до моменту призначення заборгованість за комунальні послуги. Одразу після призначення сплатити весь борг важко. Який порядок погашення заборгованості після призначення субсидії?

– Питання заборгованості немає жодного відношення до нарахування субсидій. Питання вашої заборгованості перед енергопостачальною компанією – це виключно сфера взаємин між вами і цією компанію. Субсидію вам нараховує держава, а не той, хто постачає теплоенергію. Тобто вам нарахували субсидію, і ваша заборгованість, погашення її, немає ніякого відношення до нарахування субсидії. Звичайно, бажано, та й усі люди у нас намагаються не тримати боргів, якщо вони можуть, то погашають. Я як людина закликаю всіх погасити заборгованість, якщо вона реальна, а не така, яку нам сьогодні виставили "Київенерго". Але непогашення боргу жодним чином не впливає на надання субсидії.

5 канал

– Запитання від Валентина. З яких грошей налічується субсидія – з того, що в розрахунковому листі, чи з того, що отримала людина на руки?

– Тобто питання пов’язане з тим, який рівень доходу потрібно показувати, умовно – чисті чи брудні гроші. Ми при заповненні декларації показуємо суму повністю нараховану.

– Наступне запитання від Анатолія. Чому дотепер вимагають довідки про доходи за 2015 рік? У моєму випадку пенсія в 2016-му скоротилася на 500 гривень, бо доньці виповнилось 18 і перестали платити доплату до пенсії... Тому і подав документи на субсидію. А субсидію в 2015 році я не отримував, і зараз призначають не з розрахунку пенсії за теперішній час, а з періоду, за який я сплачував повністю за компослуги.

– Так, насправді, це питання є, воно не поодиноке, є ситуація. В попередньому порядку в таких випадках пенсія могла б бути врахована за шість місяців відповідно до заяви. У виключних випадках навіть за попередні три місяці. Сьогодні законодавець каже, що тільки за попередній рік. Єдине, що можу порадити, принести всі документи в районний пенсійний фонд і попросити, щоб вони врахували і переглянули всі ці моменти, які є насправді. Все, що буде можливо зробити, зараз є, до речі, таке налаштування, що ми намагаємося зробити все на користь людей. Якщо там є мінімальна можливість, звичайно, її порахують та подивляться і підкажуть, як це зробити у найкращий спосіб. Хоча проблема існує, і ми її фіксуємо.

– Наступне запитання також від Валентина. Якщо використано послуг менше, ніж т.з. обов’язковий платіж? Дякую.

– Немає питань. В такому випадку залежить, насправді, якщо ви постійно використовуєте послуг менше, ніж обов'язковий платіж, то це окрема ситуація. Якщо ви використовуєте менше, значить субсидія у вас буде нульова. Бо субсидія – це різниця між обов'язковим платежем і тим, що вам нараховано. Якщо ж, припустимо, ви в один із місяців використали послуг менше, ніж треба, й у вас залишилася позитивна субсидія в цьому місяці й вона автоматично перейде на наступний. Так буде впродовж року, на який вам призначена субсидія. По його закінченню, станом за нормативною базою на сьогодні, надміру перерахована субсидія буде повернута в державний бюджет. І я так само вважаю цю норму неправильною, вона не стимулює до енергоощадження. Я можу поділитися сміливими думками, що є не підтверджена на сьогоднішній момент інформація, але ми всі знаходимося в очікуванні того, що вже у 2017-му буде введена норма, що якщо ви зекономили кошти з субсидії, то вони будуть перераховуватися громадянам. Зараз досить активно обговорюють це у стінах міністерства соціальної політики, і я сподіваюсь, що, можливо, вже у 2017 році, ми побачимо ось цю ініціативу в дії. Я вважаю, що це був би дуже правильний крок.

– Наступне запитання від Наді. Чи можлива відмова в субсидії, якщо плата за послуги більша за 15 процентів доходу? Два пенсіонери.

– Для того щоб отримати попередню інформацію щодо того, чи буде вам нарахована субсидія, я рекомендую зайти на сайт міністерства соціальної політики або на сайт КМДА, або просто знайти електронний калькулятор розрахунку комунальних послух субсидії в інтернеті, і там вивівши дві-три цифри, ви отримаєте орієнтовний обсяг субсидій, який вам мають нарахувати. Він не прив’язаний до 15% чи 18%, у кожному випадку. Повірте, це досить складна формула, і вона вираховується з точністю, там величезне програмне забезпечення це робить. Тому зараз порівняти два пенсіонери і 13%, я не можу. Це нереальне запитання.

– Наступне запитання від Оксани. Минуло два місяці, як подали документи на субсидії, дотепер немає. Ми з чоловіком пенсіонери (1320+970). Як довго ще чекати на призначення субсидії? Заборгованості немає, але якщо з цього місяця не буде – почнемо заборговувати, бо їсти також треба.

ОСТАННІМ ЧАСОМ МИ СПОСТЕРІГАЄМО, ЩО ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНІ КОМПАНІЇ НЕ ПОСПІШАЮТЬ ПОВІДОМЛЯТИ ЛЮДЕЙ ПРО НАРАХУВАННЯ СУБСИДІЙ

– Я не знаю цієї ситуації, але можу зробити припущення з власного досвіду. В даному випадку субсидія нарахована і вона враховується при нарахуванні комунальних платежів і є така ймовірність, що люди просто не отримали повідомлення про її нарахування. Я рекомендував би звернутися до ЖЕКу і сформулювати питання про нарахування, якщо нараховано, то в якому обсязі і чи враховується це в платіжне доручення. Останнім часом ми спостерігаємо ситуацію, коли певні енергопостачальні компанії не поспішають інформувати мешканців про нарахування. Врешті-решт, людина все одно не постраждає, буде зроблений перерахунок.

– Наступне запитання від Андрія. Як рахується дохід, коли в сім'ї є два пенсіонера та підприємець на спрощеній системі, який платить 5% податку від загального обігу коштів на рахунку. За дохід сім'ї береться вся сума з обігу коштів чи частина (адже це не чистий прибуток)?

– Я так розумію, що основне питання лежить саме у площині саме фізичної особи-підприємця. Для підприємця, якщо я нічого не плутаю, 5% – це скоріш за все друга група. Якщо це перша група, то в його дохід враховується два неоподатковані мінімуми, друга – три чи чотири. Тобто неповний обіг з податкової декларації за жодних обставин, потрібно обов’язково вказати, що він фізична особа-підприємець, а там далі Пенсійний фонд точно прорахує.

– Ще одне запитання, від Любові Русанової. Проживала сама в квартирі більше 49 кв. м. ЖЕК бере додаткову плату за зайву площу. Пенсія 1248 грн. Що зробити, щоб не платити?

– На жаль, якщо ви знаходитеся в правовій площині – нічого. Ця проблема не тільки нашої країни, я трішки знайомився з досвідом прибалтійських країн, і там теж дуже часто зустрічається історія, коли люди пенсійного віку продають помешкання і купують собі менше. У мене немає сказати тут щось позитивного. На жаль, такі історії є. При цьому в Києві, знову ж таки, є така практика: якщо ви в квартирі проживаєте, умовно кажучи, не з нинішнього дня, а давно там проживаєте, комісійно може бути прийнято рішення, у певних межах, щоб надмірна площа так само підпадала під субсидію. Це не правило, але як виключення ми це практикуємо, бо розуміємо, що людина народилася і отримала у спадок і так далі. Тобто тут комісії, як правило, йдуть назустріч. Щодо цього запитання і ситуації, як варіант, можна спробувати прописати ще кількох родичів, і тоді буде зроблений перерахунок.

5 канал

– Дякую, наступне запитання від Катерини Пономарьової. Вітаю! Звертаються до вас жителі 9-поверхового будинку за адресою Київ, вул Ушинського 30А (Солом'янський район). З початку опалювального сезону-2016 нашому будинку ще не було включено опалення взагалі. Люди в квартирах мерзнуть. Всі звернення до районної адміністрації, мерії, "Київенерго", колишній ЖЕК №903 призвели до того що 5 днів тому біля нашого будинку розрили величезну яму, і все. Ніяких робіт не ведеться. Нічого не відбувається. Такого кошмару раніше ніколи не відбувалося за всю історію існування будинку (40 років). До кого звертатися? Що робити жителям будинку?

– Питання щодо мешканців, які мерзнуть, я так розумію, риторичне. Ну що я можу тут сказати? Переїдьте до родичів чи до сусідів, на жаль. Відповідь знаходиться в самому запитанні – за 40 років такого не було. Тобто комунікація, що підходить до цього будинку, існує 40 років і природно зносилася. Питання, чому вона не була вчасно замінена, мабуть, просто не повезло. Перед початком опалювального сезону всі комунікації, так скажемо, проганяються під підвищеним тиском. Всі пориви, які можуть відбутися, вони відбулися до початку опалювального сезону. Я впевнений, що і в цьому будинку відбулося таке випробування. Чому воно тоді не прорвало, а саме зараз, на жаль, це питання до сліпого випадку. Що робити і куди звертатися? Ну якщо вже яма, то мабуть звертатися вже нікуди не треба. Слава Богу, мешканців будинку почули. Я думаю, що в дуже обмежений термін це буде ліквідовано. У Києві є спеціальний штаб, що щоденно має засідання, на якому розглядається інформація про те, що відбувається з теплопостачанням. Я не виключаю, не знаю, коли вам це питання було сформульовано, що станом на сьогодні воно вже вирішено.

НА ЖАЛЬ, НЕМАЄ ЯКОГОСЬ ВПЛИВУ НА ЧИНОВНИКІВ, ЯКІ ПОРУШУЮТЬ ПОСТАНОВИ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ

– З міста Коломия Оксана Ткачук пише і просить у вас поради. На сайті міністерства соціальної політики зазначено, які документи потрібні для подання на субсидію – тільки заява та декларація, що додаються. Усі інші відомості державні органи отримують самостійно. Забороняється вимагати від громадян інші документи. Але в Коломийському управлінні соціального захисту категорично відмовляються приймати документи без довідки про склад сімї з ЖЕКу. Довідки вимагають у всіх, а не в спірних випадках, без них не приймають документи взагалі. Навіть якщо людина ніяких відносин з ЖЕКом не має, оскільки будинок приватний, куплений уже після законодавчої відміни будинкових книг (тому будинкова книга не заводилася), реєструвалися уже в ЦНАПі, а отже жодної інформації ЖЕК надати не зможе. Особисто взяти довідку про склад сімї у ЦНАПі неможливо, оскільки він не видає довідок громадянам на руки, а тільки за запитом установи. Чи правомірні їхні дії? Як слід чинити в даній ситуації громадянам? Дякую.

– Це непоодинокі випадки, на жаль. Чув, що в Україні часто таке відбувається, і щасливий, що в Києві ні. Єдине, що я можу сказати, спробуймо точково розв’язати цю ситуацію. Давайте ви мені скажете дані людини, що надіслала це повідомлення, і я обіцяю, що скористаюся службовим становищем, звернуся у відповідні вертикалі, і ми вирішимо це питання. Але як бути з чиновниками, що роблять неправомірні дії, які порушують постанови Кабінету міністрів, на жаль, це поза межами мого впливу, але цій конкретній людині ми допоможемо. В даному випадку скарга до обласної районної ради не буде зайвою.

– Запитання від Тетяни. Я ніяк не зрозумію, як платити за субсидії. Стоять лічильники на воду. За лічильниками до оплати сума 25 грн. Розмір субсидії 65 грн. Але є обов'язкова плата 45 грн, яку за правилами треба платити. Питання – чому? Чому я повинна переплачувати? Адже нас всюди закликають до економії. Я заощадила, але повинна заплатити більше? Яка ж це субсидія, адже держава виділила вже на мене суму 65 грн + я заплачу обов'язкову плату 45 грн – хто наживається.

–В даному випадку, платити потрібно виключно по лічильнику. Я розумію людину, що їй начебто держава нарахувала 65 грн субсидії з урахуванням 45 грн обов’язкового платежу, тобто субсидія складає 20 грн, а вона не вичерпала той мінімальний платіж і не знає, що тепер робити. Нічого не робити. Розумієте, субсидія – це не ті гроші, які вам подарувала держава, принаймні, в сьогоднішньому українському правовому полі. Так, воно досить нетипове для європейських країн. Тобто такий механізм, який застосований в Україні, мабуть, єдиний у світі, це наше "ноу-хау". Як правило, субсидія нараховується людині, у нашому випадку – субсидія нараховується енергогенерувальній компанії. Так, на субрахунок людини. Коли її нараховували, ніхто не знав, що у вас є лічильник, наприклад, тобто нарахування іде в середньому. Ви платіть по своєму лічильнику. Тим більше, що цей платіж менший, ніж мінімальний соціально необхідний платіж. А ті гроші, які держава для вас нарахувала, за підсумками року будуть повернуті назад, як надміру сплачена субсидія. Ми починали з того, що можливо, з’явиться монетизація субсидії, тобто невикористані гроші будуть нараховуватися людині. Це може стати хорошим стимулом людині для економії грошей. Я не виключаю, що вже у 2017 році про це буде сказано, можливо, в серпні чи у вересні.

– Наступне запитання, також від Тетяни. Добрий день, не впевнена, що питання за адресою – але хіба мало, за адресою вулиця Новоукраїнська, 1/3А з липня постійні перебої з гарячим водопостачанням (з середині жовтня – і з опаленням відповідно). У ЖЕКи, "Київенерго", 1551, "Київміськводоканал" дзвонили, писали не один раз, зверталися зі сторінок ЗМІ до чиновників. На день-два (тиждень) включають, а потім знову – та ж пісня. Сьогодні знову відключені і гаряча вода (з крана йде холодна вода, але рахується же за тарифом гарячої) і опалення. Більш ніж впевнена, що платіжки прийдуть без перерахунку – питання одне – допоки? Планове відключення було з 27.07 і по 10.08 (за фактом без гарячої води були майже до середини жовтня). Буду дуже вдячна за відповідь.

– Пункт перший. Факт того, що не постачається гаряча вода чи тепло, обов’язково треба фіксувати. В який спосіб? Можна скласти документ, викликати представника ЖЕКу і попросити розписатися. Бажано це робити у присутності свідків. І я цього не виключаю, якщо ця ситуація є сталою, що представники житлово-комунальних підприємств можуть відмовлятися ставити підпис і навіть приходити, але все це треба фіксувати. Можливо, потрібно безпосередньо йти в приміщення житлово-комунальних підприємств і фіксувати факт. До кого треба звертатися? Як би це прикро не звучало, та звертатися треба до заступника київського голови, який курує це питання, – Петро Олександрович дуже фахова і професійна людина, якій болить. Він намагається на всі ці моменти реагувати оперативно, його можна знайти в соціальних мережах. До речі, можна скинути йому ці питання, так само і мені теж. Я спробую їх довести до відома.

Чи можливо, що субсидії скасують після Нового року?

– Ні, точно ні.

РОЗВІЮВАННЯ МІФУ: НІХТО НІЧОГО НІКОМУ НЕ ВИНЕН ЗА ТЕ, ЩО НАРАХОВУЄТЬСЯ СУБСИДІЯ

Чи впливає отримання субсидії на право продавати квартиру або будинок і чи не доведеться після або перед продажем повертати розмір держдопомоги?

– Давайте спробуємо розвіяти один із міфів. Розумієте, я часто відповідаю, буваючи на ефірах, на дуже різні запитання мешканців. І я завжди, коли зустрічаю таке питання, наводжу один приклад: перебуваючи в одній студії, не буду називати, уникаючи реклами, безпосередньо, я отримав дзвінок з такою аксіомою "Я точно знаю, що всім, хто оформлює субсидію, буде вживлено чіп". Отак от. Я можу сказати, ще раз, що субсидія – це безповоротне надання державою допомоги для сплати комунальних послуг, яка визначається як різниця між мінімальним платежем і тим, що вам нарахували. Жодних впливів на право продавати, дарувати, отримувати у спадок і так далі – немає. Тобто ніхто нікому нічого не винен за те, що нараховується субсидія. Всі, хто стверджує інше – провокатори. Наразі для мене таким відкриттям, я зараз ризикую створити собі певне негативне поле, але великою несподіванкою для мене було те, що часто керівники ЖБК (житлово-будівельних кооперативів - 5.ua) були розповсюджувачами таких пліток. І люди, що жили в комунальних помешканнях, вони доволі швидко йшли на оформлення субсидії, а ті, які жили у межах кооперативів – не хотіли. Я потім зрозумів, що от на будинок приходить тариф і далі керівництво цього кооперативу фактично виконує функції ЖЕКу, накручуючи на цьому свої зарплати. Бо коли є субсидія – є прорахунок, і на субсидію нарахувати свою зарплату неможливо, тому вони часто розповсюджували ці неправдиві відомості.

– Запитання від Наталії. Я проживаю в селі, Сумська обл., пічне опалення, з липня по грудень призначили субсидію в грошовій формі, але й досі не одержала – я пенсіонер.

– Єдине, що можу сказати, що субсидії за тверде паливо в повному обсязі державного бюджету до місцевих органів влади станом на 1 листопада дійшли й мали б вже бути перераховані та відправлені. Я думаю, що даній пані треба обов'язково звернутися до сільради й попросити свої кошти. Я думаю, що там знову ж таки хтось з чиновників неадекватно виконує свої функції.

– Останнє питання не по субсидії, а щодо так званої програми "Теплий дім". Взагалі, в якому вона зараз стані?

– Щодо так званого «теплого» кредиту – це справді державна програма. В Києві операторами цієї прогарами, наскільки мені відомо, є десять банків. Ми як департамент соціальної політики не маємо ні статистики, ні якоїсь спеціальної інформації щодо цього. Правила – це є прерогатива з одного боку держави, а з іншого – банків, що є операторами. Тому дати якусь інформацію щодо цього питання я не можу.

Попередній матеріал
ЄС розмірковує над введенням "передтрампівських" санкцій проти РФ – Bloomberg
Наступний матеріал
Адміністрація Обами заборонила буріння в Арктиці
Теги:
Loading...
Директор Департаменту соціальної політики КМДА: Як отримати субсидію переселенцям

Директор Департаменту соціальної політики КМДА: Як отримати субсидію переселенцям

КМДА: Субсидії можуть монетизувати – невикористані гроші будуть нараховуватися людям

КМДА: Субсидії можуть монетизувати – невикористані гроші будуть нараховуватися людям

У КМДА розповіли, чи вплине підвищення мінімальної зарплати на перерахунок субсидій

У КМДА розповіли, чи вплине підвищення мінімальної зарплати на перерахунок субсидій

У КМДА розповіли, як зросла кількість субсидій з часу їх запровадження

У КМДА розповіли, як зросла кількість субсидій з часу їх запровадження