rusvesna.su

Адміністрація Обами заборонила буріння в Арктиці

  У найближчі 5 років Вашингтон не буде розподіляти ліцензії на георозвідку і видобуток на нафтогазоносних ділянках

  Адміністрація президента США Барака Обами заблокувала плани щодо буріння нових нафтових і газових свердловин на арктичному шельфі на найближчі п'ять років. Про це йдеться в повідомленні міністерства внутрішніх справ країни, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

  Відповідно до документа, в цей період Вашингтон не буде розподіляти ліцензії на геологічну розвідку і видобуток на нафтогазоносних ділянках шельфу в Чукотському морі, морі Бофорта та затоці Кука. Питання про видачу ліцензій на ці ділянки буде розглянуте тільки в 2022 році.

  За повідомленням BBC, екологи підтримали це рішення та наголосили, що буріння нових свердловин в Арктиці загрожує морським ссавцям та сприяє прискоренню процесів глобального потепління. Захисники навколишнього середовища наголошують, що є дуже високою ймовірність аварії при бурінні в Арктиці, а ліквідувати розлив нафти серед льодів – майже неможливо.

  У свою чергу, новообраний президент США Дональд Трамп раніше заявляв, що скасує обмеження на діяльність нафтогазових компаній, введені адміністрацією Обами. Однак процедура скасування рішень попередньої адміністрації займає тривалий час, Трампу може знадобитися аж до двох років, щоб виконати передвиборні обіцянки.

  За оцінками експертів, запаси нафти в американській частині арктичного шельфу становлять близько 27 млрд барелів, природного газу – 132 трлн куб. футів.

  Нагадаємо, в цьому році стало відомо, що у Антарктиці створять найбільший у світі морський заповідник.

  Попередній матеріал
  Це наше "ноу-хау": Директор Департаменту соціальної політики КМДА розповів про єдиний механізм у світі, що застосований в Україні
  Наступний матеріал
  На околиці Донецька російські найманці розмістили САУ за 30 метрів від будинків
  Loading...

  В Антарктиці створять найбільший у світі морський заповідник

  В Арктиці знайшли таємну метеостанцію нацистів

  У Канаді стурбовані присутністю військ РФ в Арктиці: "Нам треба розбудовувати армію на півночі"

  В Арктиці з дна затоки підняли судно легендарного мандрівника Амундсена