Фото cbc.ca

В Арктиці з дна затоки підняли судно легендарного мандрівника Амундсена

Судно, яке затонуло ще в 1930 році, норвезькі дослідники піднімали шість років

Із дна затоки канадської арктичної території Нунавут підняли на поверхню судно легендарного норвезького мандрівника, першовідкривача Південного полюсу Руаля Амундсена, повідомляє видання ZN.UA з посиланням на CBC News.

На роботу з підйому судна пішло шість років, у наступному році його перевезуть до Норвегії. Судно було спущено на воду в 1917 році і було назване в честь королеви Норвегії — Мод Уельської. На ньому Амундсен пройшов Північно-Східним проходом і здійснив дрейф в Східно-Сибірському морі. Проте через фінансові проблеми судно було продано в Канаду за борги і використовувалося як вантажне. У 1930 році воно затонуло біля поселення Кембридж-Бей в канадській Арктиці.

/
/
/
/

Амундсен - перший чоловік, який досяг Південного полюса (14 грудня 1911 року). Перший чоловік (разом з Оскаром Вистингом), який побував на обох географічних полюсах планети. Перший мандрівник, який здійснив морський перехід Північно-Західним проходом (протоками Канадського архіпелагу), пізніше здійснив перехід Північно-Східним шляхом (вздовж берегів Сибіру), вперше замкнувши кругосвітню дистанцію за Полярним колом.

Попередній матеріал
В ОБСЄ заявили, що не можуть розпочати спостереження в окупованому Петрівському
Наступний матеріал
На передовій: Бойовики продовжують застосовувати міномети і стрілецьку зброю

В Україну повернулась 20-та Антарктична експедиція

Один з льодових щитів Антарктики повністю зникне за кілька місяців

Шведський режисер зняв Антарктиду з висоти пташиного польоту

"Ґрінпіс" знову протестує проти видобутку нафти в арктичному шельфі