5.ua

Морпіх із Широкиного про "Партизани" противника, знищене селище та хрестик з дитбудинку

Захисник Широкиного морпіх Олександр у розмові з журналістами "5 каналу" розповів, що більше 80% міста знищено, і зазначив, яку техніку найчастіше використовує противник, коли гатить по покинутих будинках селища

– Тут я дивлюсь вже, мабуть, жодної хати не залишилося цілої?

 Мабуть, так. Одна наша стоїть. А ми в хаті і не живемо, вона просто поряд стоїть.

– Якщо говорити, то скільки приблизно зруйновано у селі?

 У відсотках?

 Так.

 Ну, 83% села просто знищено. Вигоріло, уламки, скло, вікна. Говорити про те, що сюди в даний момент хтось може заїхати, повернутися додому неможливо. Жити тут…

Я прокинувся від вибуху і побачив ось цю подібну картинку, звідти, там дим піднімався, а потім прийшов подивися. Я підозрюю, що це був Град-П, по вибуху, по шелесту було видно.

 Ой, ось ще, а що це?

 Це вже давно, ще з 2015 року вирва лишилась.

Це було приблизно 9-10 годин, ще майже ранок. Почув сильний вибух, прокинувся, вийшов на вулицю, подивився і тут піднявся стовп диму. Ну зі сторони тільки воно гарно виглядає. Потім через деякий час прийшов подивився на всю цю картинку, хтось жив у цьому домі і так сталося. Люди, як не мають ані совісті, ні честі, бомблять пусті будинки.

 А що сюди імовірно могло потрапити?

– Судячи по відмінних ознаках, це був Град-П, "партизан" тобто, ракета. По шелесту, по свисту, хлопці на вулиці говорили, що чули шелест реактивного снаряду.

 А уламки після себе, щось лишає цей Град?

 Ну взагалі залишає трубу, а якого вона буде формату, тобто вона або розлітається, або залишає покороблені частинки металу, в основному "топори" відлітають серйозні.

 А ось це ось не воно, дивись, ось такі?

 Ні, це надто тонкий метал, це був холодильник.

5.ua

 І часто ось таке ось літає, "Партизани"?

 "Партизани" крайнім часом часто літають, чесно кажучи. Ну а в основному 120-й міномет, 122 САУшка "Гвоздика" з того боку "подаруночки" нам сипле. 82-і міномети часто працюють. Більше всього дістала "беха", ведемо охоту, хочемо спіймати. А так все звично, все нормально.

 А чим ця "беха" так дошкуляє?

 Вона постійно зі змінної позиції стріляє то в село, то по наших позиціях, ні з того, ні з сього. Починається ранок, починається вечір, в хаотичний час і вони починають працювати 30-кою по всьому. 30-ка - радіус розльоту уламків доволі хороший, тому знайдемо та "завалимо" її, у нас немає іншого вибору.

5.ua

 От у вас хрестик такий цікавий, звідки це, що це?

 Це дівчинка сплела з дитбудинку, носимо. Все, що привозять волонтери, знаходиться у нас в оберегах, під пластинами, на пластинах, вірші. Це цінно для душі, ми тут за них, вони за нас там.

Я можу подякувати волонтерам, які допомагали, які рятують нас в усьому тяжкому, що відбувається. Дякую вам, рідні, якби не ви, то ми б з 2014 і до сьогодні були б голими…

 От ви так спокійно… Я хотіла запитати чи вам страшно?

 Вже втрачається страх. Ну, найстрашніше звичайно те, що втрачається страх. Вже не біжиш у підвал, вже відчуваєш, вже розумієш, що, якщо воно свистить, то це не твоя. Тому якось так.

Попередній матеріал
"Подавати не буду": Корчак прокоментувала інформацію про ймовірну відставку
Наступний матеріал
Брифінг начальника апарату голови СБУ та начальника департаменту захисту національної державності СБУ
Loading...

Бойовики хочуть демілітаризації Широкиного, оскільки не можуть прорвати оборону українських військ – Селезньов

"Азов" екстренно евакуює мирне населення із Широкиного

"Ворог сюди не зайде": як морпіхи тримають оборону в Широкиному