5 канал

Ніно Катамадзе – про Євробачення, улюбленців на українській естраді та день нарождення сина

Співачка Ніно Катамадзе у програмі "Інформаційний ранок" на "5 каналі"

Я РАДА, ЩО УКРАЇНА ПРИЙМАТИМЕ НАСТУПНОГО РОКУ ЄВРОБАЧЕННЯ В СЕБЕ. Я ІЗ ЗАДОВОЛЕННЯМ ПРИЇДУ

– У нас чудовий гарний світлий гість – співачка Ніно Катамадзе. Дуже вам дякуємо, Ніно, за те що завітали до нас. Чекала вас не тільки я, чекала вся ефірка, вся студія і сподіваюся, що чекали вас і наші глядачі, бо я анонсувала ваш прихід з самого ранку. Давайте розпочнемо з дуже світлого для України моменту – перемоги Джамали на Євробаченні. Я сподіваюся, що ви бачили чи принаймні чули цю пісню. Як вам виступ Джамали на Євробаченні і що ви скажете про українських співаків взагалі?

– Добрий ранок. Я можу сказати, що це був цілісний, професійний виступ зі змістом, з історією. Вона фантастично виступила. Її пісня така добра і справжня, і головне, що зачепила весь світ. І я рада, що Україна прийматиме наступного року Євробачення в себе. Я із задоволенням приїду.

– Скажіть, будь ласка, я знаю, що ви працювали на українському телебаченні, оцінювали українських співаків. Як вам взагалі українська естрада, українські співаки та їхній рівень? Тому що дуже багато кажуть, особливо коли говорять про музику в радіоефірі, телеефірі, що, мовляв, Україні немає чого представити або недостатньо чого представити, щоб заповнити теле- або радіопростір? Давайте про рівень співаків. Як вам сучасна українська естрада?

– Мені здається, що є розвиток, є електронна музика, є сучасна рок-музика, є різні напрямки, які розвиваються, удосконалюються. Це радує. У вас все добре, у вас велика країна. Але головне, що є патріотичні теми, які дуже важливо і підтримувати, і порушувати, судячи з того, яка несправедливість у вас тут відбувається. З музичною частиною, мені здається, я навіть впевнена, що у вас все гаразд. І з боку телевізійної підтримки, відеопідтримки, технічної підтримки – все гаразд, ваш ринок працює прекрасно.

– Пані Катамадзе, чи є у вас улюбленці в нашій естраді? Можете назвати імена артистів, які вас особливо вразили?

– Коли я сюди приїжджаю, мені цікаво, що у вас відбувається – які популярні напрямки, які кліпи робляться, арт-напрямок, новинки. Природно, я люблю Джамалу. Дуже, дуже сильно люблю і поважаю. Вона молодчинка, віддається до кінця, вона чудова дівчина і вона вболіває за свою країну – і це видно, це викликає повагу. Я люблю Вакарчука – мого друга, я люблю Дорна – симпатичний, з душею, – він робить унікальну сучасну музику. Багато музикантів люблю, які у вас є.

УКРАЇНА – ЦЕ ЧАСТИНА МОГО ЖИТТЯ НАСТІЛЬКИ, ЩО ВСЕ, ЩО ТУТ ВІДБУВАЄТЬСЯ, МЕНЕ ХВИЛЮЄ ТАК САМО, ЯК І ВАС

– А ось з ким би ви заспівали?

– Якщо співпаде якось історією – я із задоволенням. Не можна ж вийти заміж за людину просто тому, що хочеш вийти заміж. Треба щоб відбулося якесь внутрішнє відкриття, щоб було про що розповідати. Це не просто так – вийти і в дуеті заспівати пісню, перший-другий голос. Це негарно і нецікаво.

– До речі, зараз дуже популярні дуети, і дуже популярні дуети грузинсько-українські. "Сухішвілі" об'єдналися з ансамблем Вірського і з хором імені Верьовки, по-моєму, збираються танцювати і співати.

– Молодці, вони можуть, а я не можу. Якщо збігається напрямок, припустімо, джазовий і популярний, якщо збігається – то, природно, це цікаво. Якщо є конкретна тематика, в якій тобі хочеться брати участь і якщо є якась мета, можна в будь-яку історію дуже красиво увійти – заспівати і зіграти. Я вважаю, що Україна – це частина мого життя настільки, що все, що тут відбувається, мене хвилює так само, як і вас. Тут є прекрасні музиканти, з якими можна зіграти і збожеволіти від радості.

У КОЖНОМУ З НАС ЖИВЕ І ПОГАНА, І ХОРОША ЛЮДИНА. МУЗИКА ЯКРАЗ ДЛЯ ТОГО Й ІСНУЄ І ДАНА НАМ ВІД БОГА ДЛЯ ТОГО, ЩОБ ЗМІНЮВАТИСЯ ЗСЕРЕДИНИ

– Пані Катамадзе, грузини дуже великі патріоти своєї країни і у них дуже гарні пісні. Практично всі грузини співають, є такий міф серед українців, і всі хто їде у Грузію, зустрічає буквально в кожному кафе, ресторанах або ж просто на вулиці красивих, співаючих грузинів. Як навчити Україну через культуру, через пісню більше любити свою країну? Тому що в нас з патріотизмом, дякувати Богу, останнім часом краще, але все одно не так, як у Грузії. Чи можна через пісню навчити любити країну?

– Через пісню можна навчити всьому абсолютно, в першу чергу любити – не тільки країну, робити добро, змінювати свої темні відносини. У кожному з нас живе і погана, і хороша людина. Музика і творчість якраз для того й існує і дана нам від Бога для того, щоб змінюватися зсередини. Що стосується патріотизму, попри те, що ви пережили непрості часи з самого початку вашої історії, все одно тривалий час було спокійно. У Грузії ж не було жодного періоду, коли не хотіли нас завоювати або захопити – держави, які з нами поруч живуть. У грузинів є потреба бути вільними людьми. Жінки правили Грузією, бо всі чоловіки і сини були на війні. Ось так наші пісні і народжувалися, щоб зсередини підтримати себе, і дотепер боремося, щоб бути вільними.

– І досі чудово співаєте.

– Тому що досі боремося. А що ж до України – у вас вистачає патріотизму. Ви розбудили у багатьох країн це миттєво: всі морально й духовно брали участь у цьому процесі, бо у вас відбувалося справжнє внутрішнє повстання.

ПОСТРАДЯНСЬКУ СИСТЕМУ В КУЛЬТУРІ ТРЕБА ФУНДАМЕНТАЛЬНО ЗМІНИТИ І ПЕРЕЙТИ НА ЄВРОПЕЙСЬКУ АБО АМЕРИКАНСЬКУ, ЯКА ДОЗВОЛЯЄ І СТВОРЮЄ АБСОЛЮТНО ПРОЗОРИЙ, КОНКУРЕНТНИЙ ПРОСТІР, ДЕ Й РОЗВИВАЄТЬСЯ ТВОРЧІСТЬ

– Дотепер відбувається. Пані Катамадзе, зараз дуже модно брати радників при міністерствах з інших країн, щоб ділитися досвідом. Чи пропонували вам бути радником культури?

– Ні.

– Якби запропонували, пішли би? Просто на громадських засадах, щоб ділитися досвідом реформування або нереформованість культурної галузі Грузії і приносити щось в українську культурну галузь.

– У Грузії така сама система, як тут, і така ж, як тут, бюрократія. Я б абсолютно звільнилася від культурного міністерства, у якого просто мільярдний або мільйонний бюджет, але при цьому він абсолютно непрактично витрачається. Я правильно сказала слово?

– Повірте, українці знають це слово.

– Я, звісно, не пішла б нікуди працювати. Я б із задоволенням ділилася б з ними досвідом, але вважаю, що в даний момент це неправильно, бо мені подобається мій процес – мені подобається гастролювати, подобається спілкуватися з людьми, творити, писати. Я вважаю, що пострадянську систему, яка існує, треба фундаментально, радикально змінити і перейти на європейську або американську систему, яка дозволяє і створює абсолютно прозорий, конкурентний простір, де й розвивається творчість. А коли ти знаєш, що попри те, що ти зробив, ти отримуєш мінімальну зарплату за рахунок людей, мені здається, це вже від самого початку неправильно. Я не хороший радник.

5 канал

– Але ми вже почули від вас дуже хороші поради. Знову нагадую, що в нас чудова гостя – пані Катамадзе.

– Мені подобається ваше "чудова".

МИ МОЛИМОСЯ ОДНОМУ БОГУ, У НАС ЦІННОСТІ ТІ САМІ, У НАС ДУША, ЯКА ВЕСЬ ЧАС БОРЕТЬСЯ ЗА СВОБОДУ. ЦЕ НІБИ ПЕРЕПЛЕТЕННЯ ДОЛЬ, ОДНОЧАСНИЙ РОЗВИТОК

– Скажіть, що таке для вас Україна и хто такі для вас українці? Можете охарактеризувати своє ставлення до нашої нації?

– Звісно, не можу. Просто люблю. Це все як дім, де ти можеш заплющити очі і відпочити. Вийти на вулицю і зустріти усміхнених, люблячих людей. Що я можу ще сказати? Це дуже складне запитання. Це не можна довести на словах. Це коли ти всім кажеш – приїжджайте, я на вас всіх чекаю у себе вдома.

– Грузія теж, напевно, вважається домом для України, бо всі українці, які приїжджають до вашої країни в гості, відзначають дуже велику привітність. Грузини дуже люблять українців.

– Так. Не тільки люблять, але готові й підтримати, робити все, щоб зблизитися, щоб знайти спільну мову, щоб підтримати, якось полегшити, разом воювати, щось надсилати. Це дуже важливо.

– Скажіть, чому так відбувається – Грузія і Україна просто близькі по духу? Адже навіть до подій у наших країнах українці і грузини завжди були дружні. Як ви поясните те, що коли грузини приїжджають в Україну – всі дуже радісні і весело зустрічають, і навпаки?

– Ви все ставите дипломатичні запитання.

– Це не дипломатичні, на рівні людей.

– Ми молимося одному Богу, у нас цінності ті самі, багато цінностей; у нас душа, яка весь час бореться за свободу і, не знаю, сонечко. Це ніби переплетення доль, одночасний розвиток. Природно, ваша величезна країна – вам легше йти вперед, тому що вас багато, ви дружні, ви можете швидше наблизитися до мети. А нас лише 3,5 млн, 4 разом із нашими мігрантами. Нам складно, але ми якось весь час думаємо, що ви будете нас підтримувати. Щоб йти вперед.

– Так і є насправді. Підтримка – це дуже важливо.

– Я не знаю, чи відповіла я на ваше запитання, але думаю, що любов врятує світ.

5 канал

НОВИЙ АЛЬБОМ НЕ СХОЖИЙ НА ПОПЕРЕДНІ – НІ ЗА ЗВУЧАННЯМ, НІ ЗА ТЕКСТОМ, НІ ЗА КОНТЕКСТОМ, НІ ЗА ЕНЕРГЕТИКОЮ

– Дуже красиво відповіли. І це правда. Пані Катамадзе, тепер від українців і грузин – до вас безпосередньо. У вас 26-го відбувся концерт – презентація альбому Yellow. Що несподіваного було на ньому?

– Нові композиції. Знаєте, як мій син каже? У мого сина 25 травня день народження, я його вітаю. Йому вісім і я, як завжди, не з ним.

– Ми приєднуємося до привітань.

– Він ось так загинає пальці, коли щось перераховує – нові композиції, новий музичний склад: ми цього разу граємо з прекрасними українськими музикантами – струнні й духові інструменти. Вони фантастично зіграли, і я дуже їм рада, бо вважаю, що у нас вже новий музичний колектив в Україні. Я не знаю, новий буде день, новий настрій, нові враження, новий стан, нові люди в залі – все буде нове.

– Відкрию нашим глядачам невеличку таємницю, що на день народження свого сина Ніколая Ніно Катамадзе була всього двічі. Так виходить, що у вас постійно насичене гастрольне життя?

– Дякувати Богу, це прекрасно.

– Це прекрасно, а як виходить підтримувати стосунки із сім'єю, виховувати сина?

– Складно, але сучасні цифрові технології дозволяють весь час бути в контакті. Звісно, це не замінює тісні стосунки. Знаєте, що складно? Я дійсно дуже мало часу перебуваю з Ніколашем, він абсолютно унікальна людина, чесно вам скажу, і через те, що він мій син і через те, що він дійсно унікальний. Складність – щоб не передати куті меду з подарунками. Ця межа, щоб він розумів – те, що я роблю, це мій вибір, це моя робота, і що можливо у його житті буде те саме. Складність – щоб навчити цьому. Складно і мені, бо мені його настільки не вистачає. Він настільки чистий, як усі діти. Він мене вчить жити заново, жити, щоб радіти. Перебуваючи з ним, я абсолютно чиста, чесна і прекрасна людина. А далі доводиться працювати, якось забутися і якось бути трохи директором ще.

– Чи не пробували брати його з собою в гастролі?

– Я беру його з собою або в Берлін, або записувати альбом. Я намагаюся його брати, тому що він любить ходити, їздити.

– Я думала, може любитель музики, може піде вашою стежкою?

– Я не знаю, бо він хоче стати лікарем, як батько. Але він сам знаходить якихось музикантів, він геніальну музику слухає, і він може про них розповідати. І найулюбленіша мною деталь, яка в ньому є, він може знаходити гумор у музиці – те, що для мене дуже важливо. Він хороший.

– Ви нещодавно, в лютому, випустили новий альбом. Де ви знаходите ідеї для альбомів, для пісень і чи міняєте ви напрямок для того, щоб, можливо, здивувати свого глядача?

– Напрямок – це звучання, це рецепція. Цього разу щось захотілося. Але так була така історія, що вийшло те, що вийшло. Це не схоже на попередні альбоми – ні за звучанням, ні за текстом, ні за контекстом, ні за енергетикою. Ще ми додали до концерту аранжування, тобто ми його граємо не з квартетом, а зі струнними і з басом, тому теж звучить інакше. Що стосується ідей, іноді новий звук тебе притягує. У нас в групі ми разом пишемо музику – я можу принести якусь фразу, і все – це каркас, на який разом потім все збирається або по ходу. Цього разу ми у студії записали три композиції, тому що просто прийшли туди і музикували, і в мене прийшов текст. Ось якось весь час живе спілкування, і цікаво це все. Якось щоб здивувати і запросити 106 тромбонів і туб 200 – на таке фантазія поки не відкрита.

– Пані Катамадзе, мені було дуже цікаво з вами спілкуватися. Я думаю, що і нашим глядачам було дуже цікаво послухати цю розмову. На жаль, у нас закінчився час, але глядачі можуть з вами побачиться 26-го, тому всі, хто не купив квитки на концерт Ніно Катамадзе – обов'язково це зробіть. Ну і любіть Україну і Грузію.

Ольга Калиновська, "5 канал"

Попередній матеріал
У країнах Балтії розпочинаються масштабні військові навчання НАТО
Наступний матеріал
У Києві дев’ять пляжів готові до літнього сезону - КМДА
Теги:
Loading...
Кличко назвав три місця, де можна провести Євробачення у Києві

Кличко назвав три місця, де можна провести Євробачення у Києві

Джамала розповіла про розмову з Лазарєвим за лаштунками Євробачення

Джамала розповіла про розмову з Лазарєвим за лаштунками Євробачення

Мінкульт назвав "ідеальне" місце для проведення Євробачення-2017 в Україні

Мінкульт назвав "ідеальне" місце для проведення Євробачення-2017 в Україні

У Мінінфраструктури назвали приблизну вартість проведення Євробачення

У Мінінфраструктури назвали приблизну вартість проведення Євробачення